Camide cihazlarını şarj eden gazeteci, not ve para bırakıp "helallik" istedi - Son Dakika

Camide cihazlarını şarj eden gazeteci, not ve para bırakıp "helallik" istedi

25.11.2020 14:05

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde bir gazeteci, camide kamerasının bataryalarını şarj ettikten sonra imama "helallik" istediği bir notla bir miktar para bıraktı. Notu bulan muhtar, notu ve parayı cami imamına teslim etti.

İlçeye bağlı Arıtaş Mahallesi'ne haber için giden bir gazeteci, Nur Camisi'nde kamerasının biten bataryasını şarj ettikten sonra elektrik panosunun içine "Bataryamı caminin elektriğiyle şarj ettim. Bu parayı kullandığım elektrik için bıraktım. Lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin" yazılı bir notla 10 lira para bıraktı.

NOTU VE PARAYI MUHTAR BULDU

Mahalle Muhtarı Mehmet Candemir, elektrik panosundaki notu ve parayı gördüğünde şaşırdığını belirterek, ilk defa böyle olayla karşılaştığını söyledi. Candemir, öğlen namazını kılmak ve sayacı kontrol için camiye geldiğini ifade ederek, "Mahallemizde bulunan camilerimizin sayaçlarını ne kadar elektrik geldiği için kontrol ediyoruz. Namazdan önce elektrik sayacını kontrol etmek istedim. Panoda bir not ile yanında 10 lira para bırakmış bir vatandaş. Notta gazeteci olduğunu belirten kişi, bataryalarını camide şarj etmiş ve caminin elektriğini kullandığı için helallik isteyerek para bırakmış." diye konuştu.

Camide cihazlarını şarj ettiği eden gazeteci not ve para bırakıp 'helallik' istedi

TÜM İNSANLIK İÇİN GÜZEL BİR ÖRNEK

Notu okuduğunda çok duygulandığını anlatan Candemir, durumu cami imamına bildirip parayı teslim ettiğini aktardı. İmamın da notu ve parayı gördüğünde kendisi gibi şaşırdığını anlatan Candemir, yapılan hareketin tüm insanlık için güzel bir örnek olduğunu dile getirdi.

Camide cihazlarını şarj ettiği eden gazeteci not ve para bırakıp 'helallik' istedi
Camide cihazlarını şarj eden gazeteci, not ve para bırakıp helallik istedi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Camide cihazlarını şarj eden gazeteci, not ve para bırakıp 'helallik' istedi - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden özür geldi Hindistan'da tapınaktan çıkanları patisiyle kutsadı Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Avrupa Parlamentosu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ın salıverilmesini istedi 19 yaşındaki genç, anne-babasının boşanmasından sorumlu tuttuğu babaannesine kurşun yağdırdı Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım