Afşin'e TMO Geçici Alım Merkezi Kuruldu - Son Dakika

Afşin'e TMO Geçici Alım Merkezi Kuruldu

5 yıl önce

Afşin'e Toprak Mahsulleri Ofisi geçici alım merkezi kuruldu.

Afşin'e TMO Geçici Alım Merkezi Kuruldu, System.String[]

Afşin ilçesine Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) geçici alım merkezi kuruldu.


Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, yaptığı açıklamada, Afşin'de kurulan TMO geçici alım merkezinde hububat alımlarının başladığını kaydetti.


2015 yılı için belirlenen hububat rakamları için de bilgi veren Akpınar, Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için ton başına belirlenen fiyat 862 lira, arpa fiyatının 645 lira olarak belirlendiğini ifade etti.


Afşin'de üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin aldığını dile getiren Akpınar, şunları kaydetti:


"İlçemize kurulan geçici alım merkezinde pazar günleri hariç haftanın 6 günü alım yapılacak. Bu yılda hububat müdahale alım ve satış fiyatları açıklayarak hububatların alım ve satış fiyatlarını dengeledi. Makarnalık buğday 976, düşük vasıflı makarnalık buğday 819, Anadolu beyaz ve kırmızı sert buğday 862, diğer beyaz ve kırmızı buğday 819, düşük vasıflı ekmeklik buğday 724, arpa, çavdar, yulaf 645, asgari alımlarda ise arpa, çavdar, yulaf ton fiyatı 570 lira olarak belirlendi. Bu kapsamda da TMO Afşin geçici alım merkezine bu fiyatlar üzerinden alımlar gerçekleşecek."

Haber Yayın Tarihi: 04.07.2015 04:13 Kaynak: AASon Dakika

Yaptığı tespihlerle hayran bırakıyor! Erdoğan'ın koleksiyonunda 20 tespihi var
Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi