Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı - Son Dakika

Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı

18.02.2012 02:01
Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı, System.String[]

Afyonkarahisar'da şiddetli tipi ve fırtına yüzünden kapanan yollarda yüzlerce araç mahsur kaldı.

Afyonkarahisar'da şiddetli tipi ve fırtına yüzünden kapanan yollarda yüzlerce aracın mahsur kaldığı bildirildi. Yolun 75. kilometresinde 5 saattir mahsur kalanlara henüz ulaşılamadığı, yakıtı biten bir otobüsün içindeki yolcuların zor anlar yaşadığı belirtildi. İnsanların araçlarından dışarı çıkamadığı, yolda aşırı tipi ve kar olduğu kaydedildi.

Kurtarıcısıyla araçlara yardıma giden Yakup Ülker, "Biz de yolda kaldık. Emirdağ kavşağından bir kilometre ilerisinden itibaren burada 6,5 saattir mahsur kaldık. Kesinlikle dışarı çıkamıyoruz, kar ve fırtına göz gözü görmüyor. Birçok insan aracında. Ancak, araçların çoğunun yakıtı bitti. Hamileler, yaşlılar zor durumda. Bir yolcu otobüsünün de yakıtı bittiğinden yolcular zor durumda" dedi. Ülker, bulundukları bölgeye şu ana kadar hiçbir iş makinesinin ulaşamadığını, kumanya ve ilaç yardımına da ihtiyaç bulunduğunu anlattı.

Öte yandan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun da bölgeye hareket ettiği, ancak kar ve tipi yüzünden Bayat ilçesini geçemediği öğrenildi. Gelen ihbarlar üzerine yola çıkan Afyonkarahisar Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bağlı kurtarma ekiplerinin, TIR'ların karıştığı bir kaza sonrasında araç içinde sıkışan sürücüyü çıkarttığı belirtildi.

Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı
Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı
Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı
Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar-Ankara Karayolu Kapandı - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı