Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık - Son Dakika

Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık

08.01.2016 16:36
Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık, System.String[]

Bakan Eroğlu: Devlet bankalarını zarar etmekten kurtardık *- ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetleriyle birlikte devlet bankalarının zarar etmekten kurtulduğunu söyledi.

Bakan Eroğlu: Devlet bankalarını zarar etmekten kurtardık

*- ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetleriyle birlikte devlet bankalarının zarar etmekten kurtulduğunu söyledi.

Şuhut İlçesi'ni ziyaret eden Veysel Eroğlu, yapımı tamamlanan adalet sarayında incelemelerde bulundu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Savaş Aslan'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında adliyede bulunan Başsavcı Aslan'ın kızı Zehra'yla da ilgilenen Bakan Eroğlu, adliyenin çevre düzenlemesi yapılması talimatı verdi. Bakan Eroğlu, ardından Şuhut İlim ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatla ilgili önerilerde bulunan Eroğlu, planı inceleyerek yapılmasını istediği düzenlemeleri anlattı. Merkezin yurt bölümünde bazalı yataklar olmasını isteyen Eroğlu, merkezi yapan hayırseverlere de baza, yatak ve dolapların en kalitelisinden alınmasını rica etti.

'KİRALARI BENİM HESABIMA YATIRMAYIN'

Vakıfbank'ın Şuhut Şubesi'nin açılışını da gerçekleştiren Bakan Eroğlu, yaptığı esprilerle herkesi güldürdü. Vatandaşlar ve bankacılarla sohbet eden Bakan Eroğlu, banka şubesinin bulunduğu iş merkezine Şuhut Belediyesi'nin kendi adını verdiğini belirterek, "Buraya kira ödemesi için gelenler kira bedellerini belediyenin hesabına yatırsın. İş merkezine benim adımı vermişler ama benim bir çakıl taşım bile yok. Yanlışlıkla kiraları benim hesaba yatırmayın" diye espri yaptı.

BANKACILIK SEKTÖRÜNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Açılışta konuşan Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, Türkiye'nin seçim nedeniyle belirsizliklerin yaşandığı bir yılı geride bıraktığını söyledi. 2016'da bankacılık sektörüne büyük görev düştüğünü söyleyen Aydoğan, "2016 yılının bu ilk günlerinde geleceğe umutla bakıyoruz. Bankacılık sektörünün üzerine düşen kritik görev ve sorumlulukların bilincindeyiz" dedi.

DEVLET BANKALARINI ZARAR ETMEKTEN KURTARDIK

Bankaların kredi oranlarının büyük oranda düştüğüne değinen Bakan Eroğlu ise Türk bankacılığının çok geliştiğini söyledi. Geçmişte bankaların yüzde 48'le esnafa kredi verdiğini hatırlatan Veysel Eroğlu, devlet bankalarının da zarar ettiğini ifade etti. Ak Parti hükümetleriyle birlikte devlet bankalarının zarar etmekten kurtulduğunu vurgulayan Eroğlu, "Halk, Ziraat ve Vakıfbank geçmişte zarar ediyordu. O zarar, görev zararı diye yazılıyordu. Devlet bankalarını zarar etmekten kurtardık. Şimdi faizler çok aşağı çekildi. Şu anda esnafa yüzde 5-6 gibi faizle kredi veriyor. Hatta gençlere sıfır faizle kredi veriliyor" diye konuştu.

FAİZ LOBİSİNE GİDEN 60 MİLYAR TL YATIRIMA GİDİYOR

Ak Parti hükümetlerinden önce toplanan vergilerin yüzde 86'sının faize gittiğini kaydeden Eroğlu, "Faiz lobisi tarafından bunlar tüketiliyordu. Çünkü al gülüm ver gülüm vardı. Allah'a şükür hükümetimiz gelir gelmez ilk defa bu faiz lobisinin hortumlarını kesti. Eskiden her yıl faiz lobisine giden 60 milyar TL şimdi vatandaşa hizmet olarak akmaya başladı" dedi.

Bakan Eroğlu, daha sonra Afyonkarahisar merkezde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Eroğlu, Ak Parti kampı için kente gelen ulusal basın mensuplarına Afyonkarahisar hakkında sunum yaptı.

Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık
Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık
Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık
Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Devlet Bankalarını Zarar Etmekten Kurtardık - Son Dakika


Son Dakika

İbo Show'da Hülya Avşar'la düet yapan İbrahim Tatlıses, gözyaşlarına hakim olamadı Yasemin Allen yeni imajını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı Çorbacıda masaya servis tartışması, taşlı sopalı kavgaya dönüştü Tuğba Özerk'ten Nusret'e bomba gönderme: Kolpacı 75 kuruş yardım yapmıyor Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf