Afyonkarahisar'da 30 Toy Kuşu Tespit Edildi - Son Dakika

Afyonkarahisar'da 30 Toy Kuşu Tespit Edildi

15.06.2016 15:15
Afyonkarahisar'da 30 Toy Kuşu Tespit Edildi, System.String[]

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toy varlığı envanter çalışmalarında, Afyonkarahisar'da 30 toy varlığına rastlandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toy varlığı envanter çalışmalarında, Afyonkarahisar'da 30 toy varlığına rastlandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, orman mühendisleri Abdil Kadir Sevinç, Cihan Yüksel, uzman Şenol Yıldız ve yerel avcı bilirkişilerin katılımıyla 12 Nisan-12 Mayıs arasında toy varlığı envanter çalışmaları gerçekleştirildi.

Türkiye'de bin 250 civarında bulunan toyun, Afyonkarahisar'ın Başmakçı, İhsaniye ve Emirdağ ilçesi kırsalında 30 adet olduğu belirlendi. Yetkililer, avlanması yasak olan toyu avlayanlara, Kara Avcılığı Kanunu gereğince, 4 bin 500 lira tazminat ve 350 lirada idari para cezası kesileceğini belirtti.

Ayrıca toyun korunması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından "Toy Ulusal Eylem Planı" hazırlandığı bildirildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Afyonkarahisar'da 30 Toy Kuşu Tespit Edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor 00:29 Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme 00:10 İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici 22:43 Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici
Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu 22:38 Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı 22:21 Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz 20:57 PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz
Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler 17:35 Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz 17:12 Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz
Advertisement