Afyonkarahisar'da 307 Polis Adayı Eğitime Başladı - Son Dakika

Afyonkarahisar'da 307 Polis Adayı Eğitime Başladı

8 yıl önce

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu(PMYO)'nda, 2012-2013 eğitim öğretim yılı törenle başladı.

Afyonkarahisar'da 307 Polis Adayı Eğitime Başladı, System.String[]

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu(PMYO)'nda, 2012-2013 eğitim öğretim yılı törenle başladı. Okulda, 307 polis adayı eğitim görecek.


Polis Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, öğrencilerinin devletin imkanlarıyla şahsi gayretlerini birleştirip örnek polis olması gerektiğini söyledi. Mezuniyet sonrasında öğrencilerin yasaların kollayıcısı ve uygulayıcısı olacaklarını belirten Ertürk, "Yasalarda en ön sıralarda yer alan görevlerinizin başında, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumanız ve bu durumun sağlaması geliyor. Vatandaşımız olmazsa siz kimin can ve mal güvenliğini sağlayacaksınız. Görevimiz hep halkımız içindir. Bu nedenle vatandaşlarımıza karşı hassas, anlayışlı, aydınlatıcı, yol gösterici özellikle şefkatli ve çok çok önemli her zaman beklendiği gibi de kibar olmak durumundasınız." dedi. İktidarların, siyasetin, diplomasi ve menfaatlerin değiştiğini kaydeden Ertürk, bununla birlikte suç unsurları ve vasıflarının da değiştiğini polislerin kendilerini sürekli yenilemek zorunda olduklarını vurguladı.


Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müjdat Karagöz yaklaşık 10 yıldan bu tarafa bin 297 polis memurunu teşkilata kazandırdıklarını söyledi. Karagöz, "Bu eğitim öğretim yılında da okulda 145 birinci sınıf, 162 ikinci sınıf olmak üzere toplam 307 öğrenci öğrenim görecek. Görevimiz, Atatürk ilke ve inkılaplarıyla Türk geleneklerine bağlı, çağın gereklerine uygun teknik donanımları kullanabilen ve ülkedeki güvenlik hizmetlerini başarıyla yerine getirebilen, emniyet ve asayişi sağlarken güvenlikle özgürlük arasındaki hassas dengeyi her zaman koruma gayreti içerisinde olan polisler yetiştirmektir." dedi.


Törene, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.
Son Dakika

242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor
4 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren kadının ifadesi: Defalarca 'Anne yapma' diye yalvardı Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Ücretsiz izne çıkarılan çalışanlar için maaş desteği başlatacağız