Afyonkarahisar'da 750 Kınalı Keklik Doğayla Buluştu - Son Dakika

Afyonkarahisar'da 750 Kınalı Keklik Doğayla Buluştu

18.06.2015 16:16
Afyonkarahisar'da 750 Kınalı Keklik Doğayla Buluştu, System.String[]

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde belirlenen 3 kırsal bölgede, 750 kınalı keklik doğaya bırakıldı.

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde belirlenen 3 kırsal bölgede, 750 kınalı keklik doğaya bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, yaptığı konuşmada, Şuhut ilçesinde bulunan Keklik Üretme İstasyonu'nda bu yıl 18 bine yakın kınalı keklik üretiminin yapıldığını belirtti.

Birçok ilde doğaya salınan kekliklerin bu istasyondan gönderildiğini dile getiren Kuşcu, bugün yapılan uygulamada üç bölgeye 750 kınalı kekliğin salınacağını aktardı.

Kuşcu, Türkiye'nin yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin yanında çok zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahip olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin biyolojik çeşitlilik ve zenginliğini, doğayı koruma faaliyetlerimiz, koruma kullanma dengesi içerisinde devam ediyor" dedi.

Bu kekliklerin korunması noktasında müdürlüğe önemli görevler düştüğünü kadar bölgedeki insanlara da önemli görevlerin düştüğünü dile getiren Kuşcu, "Doğayı bekçi değil, sevgi korur. Bu bağlamda doğa bilincinin halkımızda köylerimizde artmasını istiyoruz. Okullarımızda bu konuda eğitimler veriyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından kınalı keklikler doğaya salındı.

Keklik salımına, Şuhut Kaymakamı Erhan Demir, Sinanpaşa Jandarma İlçe Komutanı Üsteğmen Seçkin Şimşek, Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Cihan Yüksel, Milli Parklar Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ali Gezer katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Afyonkarahisar'da 750 Kınalı Keklik Doğayla Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kurtlar Vadisi'nin Orhan'ı Devrim Parscan hayatını kaybetti Gaziantepli genç, hatalı basım 50 lirayı 50 bin liradan satışa çıkardı Daireleri gezme bahanesiyle inşaata giren kadın, intihara kalkıştı İncirlik'te görevli uzman çavuş evinde ölü bulundu AK Parti kongresinde yumruklu kavga! Polis ekipleri iki grubu zor ayırdı Berdan Mardini, çocuklarıyla verdiği poza gelen yorumlara kızdı: Bırakın bu yobazlıkları Aziz Yıldırım'ın korumasının silahından çıkan kurşunla tersane çalışanı öldü Çiçekçileri önce dijital dünya sonra korona vurdu! Sinek avlıyorlar