AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı - Son Dakika

AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı

04.05.2021 14:15

Sınava giriş öncesi kimlik kontrolü Sınav giren adaylar Uygulamalı aşama Cep Telefoncuları Birliği Başkanı Şenol Şen'in açıklaması Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı ???Afyonkarahisar'da cep telefonu esnafına yönelik Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki...

Sınava giriş öncesi kimlik kontrolü

Sınav giren adaylar

Uygulamalı aşama

Cep Telefoncuları Birliği Başkanı Şenol Şen'in açıklaması Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı

???Afyonkarahisar'da cep telefonu esnafına yönelik Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi 6. bölgesel sınavı yapıldı.

Emir Murat Özdilek Uygulama Oteli toplantı salonunda gerçekleştirilen yazılı ve sözlü sınava Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Uşak, Kütahya ve Eskişehir ilinden gelen 16 kişi katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun yetkilendirdiği bir firma tarafından gerçekleştirilen sınavlara kamera ile kayıt altına alınarak, pandemi tedbirleri en üst düzeyde alınarak gerçekleştirildi.

Yazılı sınavın ardından yapılan uygulamalı sınavı da kamera ile kayıt alınarak ikişer kişi halinde yapıldı.

Afyonkarahisar Cep Telefoncuları Derneği Başkanı Şenol Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2020 yılında cep telefonu teknik servis işiyle uğraşan esnafa mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirdiğini söyledi.

Şen, "Bu kapsamda bizde birlik olarak bakanlığın yetkilendirdiği kurum ile protokol imzalayarak Türkiye'deki cep telefonu tamir ve bakım işiyle uğraşan esnafa belge vermeye başladık. Bugün de 6. bölgesel sınavı yapıyoruz. Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Uşak, Kütahya ve Eskişehir ilinden gelen 16 kişi sınava girdi. Bundan sonraki süreçte de İstanbul, İzmir, Sivas illerinde mesleki yeterlilik belgesi için sınavları düzenleyeceğiz."ifadesini kullandı.

AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı
AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı
AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı
AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AFYONKARAHİSAR - Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Zirve iddiasını koruyan Aslan, Denizlispor deplasmanında 3 puan arayacak! Terim'in ilk 11'inde sürpriz var Zirve iddiasını koruyan Aslan, Denizlispor deplasmanında 3 puan arayacak! Terim'in ilk 11'inde sürpriz var Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Mücadelenin 11'leri belli Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Mücadelenin 11'leri belli Franck Ribery, Fenerbahçe'ye attığı golü sosyal medya hesabından paylaştı Franck Ribery, Fenerbahçe'ye attığı golü sosyal medya hesabından paylaştı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu İsrail ordusu Gazze sınırına mühimmat ve tank sevkiyatı yapmaya başladı İsrail ordusu Gazze sınırına mühimmat ve tank sevkiyatı yapmaya başladı Sağlık sistemini eleştiren oyuncu Rahul Vohra, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Sağlık sistemini eleştiren oyuncu Rahul Vohra, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Advertisement