Afyonkarahisar'da Geçen Yıl 124 Yabani Hayvan Tedavi Edildi - Son Dakika

Afyonkarahisar'da Geçen Yıl 124 Yabani Hayvan Tedavi Edildi

26.01.2016 16:58
Afyonkarahisar'da Geçen Yıl 124 Yabani Hayvan Tedavi Edildi, System.String[]

Afyonkarahisar'da geçen yıl doğada yaralı halde bulunan 222 hayvandan 124'ünün tedavilerinin ardından doğaya bırakıldığı belirtildi.

Afyonkarahisar'da geçen yıl doğada yaralı halde bulunan 222 hayvandan 124'ünün tedavilerinin ardından doğaya bırakıldığı belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlığın yaban hayvanlarının korunması için çalışmalar yaptığını ifade etti.

Geçen yıl vatandaşlar tarafından yaralı bulunan kerkenez, doğan, pelikan, tilki, kıçıl geyik ve puhu kuşu gibi 222 yaban hayvanının, tedavilerinin yapılması için kendilerine teslim edildiğini ifade eden Kuşcu, "Bu hayvanlardan 124 tanesi tedavilerinin ardından bulundukları yerlere yakın yaşam alanlarına tekrar bırakıldı. Diğerlerinin bir kısmı telef olurken, bir kısmının da tedavileri halen sürüyor" dedi.

Kuşcu, Bölge Müdürlüğü olarak kış şartlarının yoğun yaşandığı bölgelerde yaban hayvanlarının aç kalmamaları için yem bıraktıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'da Geçen Yıl 124 Yabani Hayvan Tedavi Edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tarihe geçen görüntü! İstiklal Caddesi'ne girmek için dakikalarca kuyrukta beklediler Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li vekile şehit cenazesindeki fotoğrafı hatırlattı: Ahlaksız adam, pişmiş kelle gibi sırıtıyor Kahramanmaraş'ta kendisini gözaltına almak isteyen polise ateş açıp birini şehit eden zanlı böyle yakalandı Emre Belözoğlu'ndan transfer müjdesi! Devre arasını işaret etti Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı Son Dakika! Azerbaycan, Karabağ çatışmalarında 2 bin 783 askerini kaybetti Nagehan Alçı'nın hakim Hakkı Yalçınkaya'ya karşı "hakaret" suçundan yargılanmasına başlandı Son Dakika! Kahramanmaraş'ta otele baskın yapan polisle şüpheli arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralı, 1 polis şehit