Afyonkarahisar'da Sağlıklı Beslenme Semineri - Son Dakika

Afyonkarahisar'da Sağlıklı Beslenme Semineri

27.12.2017 11:23
Afyonkarahisar'da Sağlıklı Beslenme Semineri, System.String[]

Afyonkarahisar TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu öğrencilerine sağlıklı beslenme konulu seminer verildi.

Afyonkarahisar TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu öğrencilerine sağlıklı beslenme konulu seminer verildi.

TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu'nda düzenlenen "Abur Cubura Hayır, Harekete Geç Mutlu Yaşa" konulu seminere, 60 öğrenci katıldı.

Diyetisyen Nazike Yuran, seminerde yaptığı konuşmada, "Okul öncesi dönem yetişkinlik için temel oluşturan pek çok alışkanlığın geliştirildiği bir dönemdir. Bu dönemde, yeterli ve dengeli beslenme kadar iyi geliştirilmiş sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek de önemlidir." dedi.

"Küçüklüklerinde doğru alışkanlıklar edinememiş bireylerin yetişkinlik dönemlerinde bu alışkanlıklarından kurtulmaları çok zor olmaktadır" diyen Yuran, anaokulu dönemindeki çocuklar için kalsiyum ve demirin çok önemli olduğunu kaydetti.

Yuran, şöyle konuştu:

"Kalsiyum ve demiri yeterli miktarda sağlayan besinler diğer tüm mineralleri de sağlarlar. Kalsiyum yetersiz alınırsa çocuklarda büyüme geriliği ve raşitizm görülür. En iyi kalsiyum kaynakları, süt, peynir, yoğurt, fındık, fıstık gibi kuruyemişler ve yeşil yapraklı sebzelerdir. Çocuklar yeterli demir alamadıklarında demir yetmezliği anemisi oluşur. Demirden zengin besinler et, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, kuruyemişler, yağlı tohumlar, pekmez ve kuru meyvelerdir."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'da Sağlıklı Beslenme Semineri - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici