Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

06.09.2012 19:14
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş'un Ordu'daki akrabalarının evinde yas var.

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş'un (35) Ordu'daki akrabalarının evinde yas var.

Akkuş'un merkeze bağlı Gökömer köyünden olduğu ancak baba evinde kimse bulunmadığı için evinin kapalı olduğu bildirildi.

Olayın ardından şehidin babası Hasan ve annesi Türkan Akkuş'un Afyonkarahisar'a hareket ettiği öğrenilirken, şehidin Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kayınpederinin evinde ise taziyeler kabul ediliyor. Şehit haberinin alınmasının ardından eve Türk bayrakları asılırken, Cüneyt Akkuş'un akrabalarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Şehit eşi Songül Akkuş'un amcası Cafer Özcan, burada yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamayı dün gece televizyondan öğrendiklerini belirtti.

Diğer akrabalarıyla hemen yeğeni Songül Akkuş'u arayarak bilgi almaya çalıştıklarını anlatan Özcan, şunları söyledi:

"Ancak yeğenimle telefonda konuştuğumda kendisinin de eşinden haber alamadığını ve endişeli olduğunu söyledi. Olayın hemen ardından şehidimizin babası, annesi ve kayınpederi Afyonkarahisar'a gitmek üzere yola çıktı. Cüneyt Akkuş ile en son Ramazan Bayramı'nda görüşmüş, bir araya gelmiştik. Kendisi ailesiyle Ordu'da 15 gün izin kullanmıştı. Afyonkarahisar şehidimizin ilk görev yeriydi. 10 yıldır da askerdi. Olaydan dolayı çok büyük üzüntü yaşıyoruz. Acımız çok büyük."

Öte yandan şehit Cüneyt Akkuş'un, Hasan Mert (8) ve Enver Efe (1) isimli iki çocuğu olduğu öğrenildi.

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız da taziyelerin kabul edildiği eve gelerek aileye başsağlığı diledi.

Afyonkarahisar'daki Patlama

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika


Son Dakika

Ceman Enginyurt'un koronavirüs testi pozitif çıktı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü