Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

06.09.2012 20:03
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan er Abdullah Tokgöz'ün babasının imam olarak görev yaptığı Konya'daki caminin bahçesine Türk bayrağı asıldı.

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan er Abdullah Tokgöz'ün babasının imam olarak görev yaptığı Konya'daki caminin bahçesine Türk bayrağı asıldı.

Merkez Kararay ilçesi Saraçoğlu Mahallesi'ndeki Mahmut Efendi Camisi'nde imam olarak görev yapan baba Faruk Tokgöz'ün, patlama haberini duyduktan sonra eşiyle Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi.

Baba Faruk Tokgöz'ün görev yaptığı cami önüne gelen mahalle muhtarı Hüseyin Bozkurt ile imam arkadaşları ve komşuları, cami bahçesine Türk bayrağı astı.

Aynı mahalledeki başka bir camide görev yapan ve baba Faruk Tokgöz'ün komşusu olan imam Mehmet Mete, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yozgatlı olan Tokgöz'ün 8 yıldır Mahmut Efendi Camisi'nde imam olarak görev yaptığını söyledi.

Şehit asker Abdullah Tokgöz'ün Açıköğretim Fakültesi'nde okuduğunu, işe girebilmek için tecili bozdurarak askere gittiğini ifade eden Mete, "Şehit Abdullah Tokgöz, çok efendi, dürüst, ahlaklı sevilen bir gençti. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Baba Faruk Tokgöz'ün olayı duyar duymaz Afyonkarahisar'a gittiğini ifade eden Mete, "Telefonda görüştüğümüzde ağlıyordu. Çok fazla konuşamadık. Son görüşmemizde DNA testi için kan verdiklerini söyledi. Bize bekleyişlerinin sürdüğünü söyledi" diye konuştu.

Muhabir: Rıfat Yerlikaya/ Ahmet Kayır

Yayıncı: Tarkan Demir - KONYA

Afyonkarahisar'daki Patlama
Afyonkarahisar'daki Patlama

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi