Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

06.09.2012 21:24
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden onbaşı Emrah Aral'ın (25) Manisa'nın Gölmarmara ilçesindeki evinde yas var.

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden onbaşı Emrah Aral'ın (25) Manisa'nın Gölmarmara ilçesindeki evinde yas var.

Askere gitmeden önce Gölmarmara'da vekil öğretmenlik yaptığı öğrenilen Emrah Ural'ın şehit olduğu haberi babası Reşat Ural'a henüz bildirilmedi. Oğlunun yaralı olduğu söylenen baba, fenalaştığı için Devlet Hastanesi'nde kontrol altında tutuluyor.

Anne Emine Aral'ın ise haberi aldıktan sonra fenalaştığı ve evde baygın olarak doktor kontrolünde yattığı öğrenildi.

1 aylık asker olduğu belirtilen Emrah Aral'ın şehit olduğu haberi memleketine ulaştıktan sonra Aral'ın yakınları ailesinin oturduğu eve Türk bayrağı astı.

Şehidin amcası Hasan Aral, AA muhabirine yaptığı açıklamada Emrah'ın Ramazan Bayramı'ndan 10 gün önce vatani görevine başladığını, ilk görev yeri olan Samsun'dan sonra Afyonkarahisar'a gittiğini söyledi.

Emrah Aral'ın matematik öğretmeni olduğunu kaydeden amca Aral, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Askerliğini bitirip, görevine başlamayı hayal ediyordu. Bundan dolayı dağıtım iznini bile kullanmadı. Afyonkarahisar'a geleli 3 gün olmuş, 3 günlük askerin cephanelikte işi ne- Biz bunu anlayamıyoruz. Olay gece saat 21.15'te olmuş. Bu askerin mesaisi kaçta bitiyor. Biz bu olayın kaza olmadığını düşünüyoruz."

Aral'ın diğer amcası Salih Aral ise Emrah'ın şehit olduğuna dair kendilerine resmi bir haber iletilmediğini, haberi televizyonlardan öğrendiklerini kaydetti.

Şehidin babasının yüksek tansiyon ve epilepsi hastası olduğunu, bu nedenle haberi kendisine veremediklerini anlatan Aral, şöyle konuştu:

"Babası, oğlunun yaralı ve hastanede tedavi altında olduğunu biliyor. Babası fenalaştı. Şehidin ikizi olan kız kardeşi Ebru da fenalaştı, hastaneye kaldırıldı. Annesi Emine de haberi alınca bayıldı, evde baygın yatıyor. Geçen hafta Emrah'ın yemin töreni vardı. Babasına törene gidecek misin- diye sordum. Oda bana 'Param yok, gidemeyeceğim' dedi. Acımız büyük."

Şehidin en küçük amcası Rıdvan Aral da matematik öğretmeni olan Emrah'ın KPSS'den 85 puan aldığını ve atanmayı beklediğini söyledi.

Muhabir: Muammer Kökçüoğlu/ Ali Korkmaz

Yayıncı: İbrahim Uyar - MANİSA

Afyonkarahisar'daki Patlama

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil