Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

07.09.2012 11:10
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamanın ardından askeri kışla yakınında ikamet eden ailelerin büyük çoğunluğu, geceyi hasarlı evlerinde geçirdi.

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamanın ardından askeri kışla yakınında ikamet eden ailelerin büyük çoğunluğu, geceyi hasarlı evlerinde geçirdi.

Patlamanın meydana geldiği Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nın etrafında bulunan Ataköy Mahallesi'ndeki evler de zarar gördü.

Mahalle sakinlerinin büyük bölümü geceyi hasarlı evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

Burada ikamet edenlerden Yıldırım Danabaş, AA muhabirine, patlama nedeniyle evlerinin büyük zarar gördüğünü söyledi.

Kalacak başka yerleri olmadığı için geceyi ailesiyle evinde geçirmek zorunda kaldığını dile getiren Danabaş, "Evin her yeri cam kırıklarıyla dolu. Sadece yatabileceğimiz bir alanı temizledik ve gece orada kaldık" dedi.

Süleyman Ürkit de hırsız korkusu nedeniyle evlerini terk edemediklerini söyledi. Evinin çatılarının büyük zarar gördüğünü bu nedenle mutfakta kaldıklarını anlatan Ürkit, yetkililerin hasar tespiti için henüz gelmediklerini bu nedenle de çok mağdur olduklarını kaydetti.

Öte yandan Mühimmat Depo Komutanlığı ve Ataköy Mahallesi'nde çevreye dağılan mühimmatların aranması çalışmaları devam ediyor. Patlamanın olduğu bölgede yoğun güvenlik önlemleri olduğu gözleniyor.

Bu arada patlamanın ardından Ataköy Mahallesi'ndeki bazı evlere Türk bayrağı asıldığı gözlendi.

Muhabir: Sarp Özer

Yayıncı: Ziver Büyüktaş - AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'daki Patlama

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi