Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

07.09.2012 11:31
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç'in baba evinde yas var.

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç'in baba evinde yas var.

Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç'in Kepez ilçesi, Menzil Sitesi'nde oturan ailesi üzüntüye boğuldu. Büyük bir Türk bayrağının asıldığı sitede, şehit ailesinin komşuları da balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

Evlerinde eşi Güllü ve diğer oğlu Serkan Eriç ile taziyeleri kabul eden şehit babası Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Özel Çevre Koruma Bölgeleri Şube Müdürü Selahattin Eriç, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduğunu, Antalya'daki bir firmada yönetici asistanı olarak çalıştığını anlattı.

Eriç, kısa dönem asker olan oğlunun acemi birliğini Samsun'da tamamladıktan sonra 1 hafta önce Antalya'ya geldiğini, 1 gün sonra da Ankara'daki birliğine teslim olduğunu kaydetti.

Baba Eriç, 6 gün önce elleriyle teslim ettiği oğlunun şehitlik mertebesine ulaştığını ifade ederek, bu durumun herkese nasip olmasını diledi. Bir baba olarak üzüntülü olmasına rağmen gururlu olduğunu kaydeden Eriç, "Şehit babası olduğum için gururluyum. Oğlum vatanımız için şehit oldu. Acımız büyük. Allah devlete millete zeval vermesin" dedi.

Oğullarına "izin kullan" teklifinde bulunmalarına rağmen "Bir an önce tezkere alıp işimin başına döneyim' diyerek bu teklifi kabul etmediğini bildiren Eriç, şunları söyledi:

"Oğlum çok aktifti. Ömrü hayatında kimsenin kalbini kırmadı. Belki kendisi arkadaşlarıyla vedalaşırken 'Cennete gidiyorum' diye vedalaşmış. Belki de Allah onun içine doğurmuş. Allah'ın verdiğine biz hiçbir zaman karşı gelemeyiz. Allah'a binlerce kez bize şehitlik mertebesi verdiği için şükrediyoruz."

Oğluyla olaydan önce telefonla konuştuğunu ve kendisinin çok iyi olduğunu söylediğini vurgulayan Eriç, oğlunun askerde çok mutlu olduğunu belirtti. Askeri birliğe oğluyla gittiklerini, komutanların hem kendilerine hem de oğluna çok iyi davrandıklarını anlatan Eriç, "Böyle bir olayın yaşanmasını kimse istemezdi. Komutanlar da istemezdi. Olayda ihmal, kusur olduğunu düşünmüyorum. Bunu devletimizin yetkilileri daha iyi bilir. Araştıracaklar" diye konuştu.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve diğer yetkilere kendileriyle ilgilendikleri için teşekkür eden baba Eriç, "Şehit babası olduğum için gururluyum. Böyle olmasını istemezdim, ancak elden bir şey gelmiyor. Oğluma allı duvaklı gelin almak isterdim, ama olmadı. Vatan sağ olsun." diye konuştu.

Muhabir: Süleyman Elçin

Yayıncı: Tuncer Çetinkaya - ANTALYA

Afyonkarahisar'daki Patlama

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika


Son Dakika

Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Fleks makinesiyle boynunu kesen işçi feci şekilde can verdi