Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlama

07.09.2012 14:00
Afyonkarahisar'daki Patlama, System.String[]

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit düşen piyade onbaşı Tolga Taştan'ın Bursa'daki baba evinde yas var.

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit düşen piyade onbaşı Tolga Taştan'ın Bursa'daki baba evinde yas var.

Taştan'ın baba evinin bulunduğu sokak, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatıldı. Şehidin babası Ali Taştan, evin önünde taziyeleri kabul etti.

Acılı baba Ali Taştan, patlamanın olduğu gün görüştüğü oğlunun kendisine cephanelikte temizlik yaptığını söylediğini ifade etti.

Taştan, oğlunun Afyonkarahisar'da 4 günlük asker olduğunu belirterek,

"Zaten bu adamları (acemi oldukları için) cephaneliğe sokmaları bana biraz tuhaf geldi. Ben acemi bir askerin pimi çekeceğine inanmıyorum. Cephaneliğin o patlamayla yerle bir olacağına da inanmıyorum. Patlama, 4 usta askerin orada olduğu geri kalanının acemi oldukları esnada oluyor. Komutanlarımızın da anlattığı üzere bu olay, o pimi çekip çekmemekle olacak bir şey değil" dedi.

Cenazenin pazar veya pazartesi kendilerine teslim edileceğini ifade eden Taştan, oğlunun Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü mezunu olduğunu söyledi.

Muhabir: Ali Atmaca/ Cem Şan

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Afyonkarahisar'daki Patlama - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi! Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu