Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Gençlere Hedef Belirlemelerini Önerdi - Son Dakika
Eğitim

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Gençlere Hedef Belirlemelerini Önerdi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Gençlere Hedef Belirlemelerini Önerdi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, gençlerin hedef belirlemelerinin önemini vurgulayarak, planlı ve gayretli çalışmanın bu hedeflere ulaşmak için gerekliliğini dile getirdi. Sünnetçi, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

20.11.2023 15:49  Güncelleme: 15:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, gençlerin her zaman kendilerine bir hedef belirlemeleri gerektiğini ifade ederek, bu hedeflerini de yakalamak için planlı ve gayretli çalışmanın önemli olduğunu dile getirdi.

Sünnetci ve Şube Müdürleri Hayati Duman ile Kocatepe Anadolu Lisemizi ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerin istek ve taleplerini dinleyen Sünnetçi akabinde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin derslerine eşlik etti.

Daha sonra YKS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileriyle okulun toplantı salonunda bir araya gelen Sünnetçi, öğrencilere deneyim ve tecrübelerinden örnekler vererek sohbet etti. Öğrencilere her şeyden önce kendilerine bir hedef belirlemeleri gerektiğini ve bu hedeflerini başarmak içim planlama yaparak gayretle çalışmaları gerektiğini vurguladı. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Son Dakika Eğitim Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Gençlere Hedef Belirlemelerini Önerdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde 'Toprak sağlığı ve iklim değişikliğine uyum' paneli düzenlendi
  12:41 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde 'Toprak sağlığı ve iklim değişikliğine uyum' paneli düzenlendi

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, tarımsal sulama yöntemleri ve su kaynaklarının verimli kullanımı konuşuldu. Panelde, çiftçilerin bilinçlendirilmesi ve damla sulama gibi su tasarrufu sağlayan yöntemlerin teşvik edilmesi gerektiği vurgulandı.

 • Gölcük'te Okullar Arası Satranç Turnuvası Başladı
  12:34 Gölcük'te Okullar Arası Satranç Turnuvası Başladı

  Gölcük Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Okullar Arası Satranç Turnuvası başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3 gün boyunca kıyasıya mücadele edecek.

 • Bilecik'te 'Büyük Kalplere Minik Dokunuşlar' projesi ile 43 öğrenciye meslek tanıtımı yapıldı
  12:12 Bilecik'te 'Büyük Kalplere Minik Dokunuşlar' projesi ile 43 öğrenciye meslek tanıtımı yapıldı

  Bilecik'in Bozüyük ilçesinde özel bir anaokulunda gerçekleştirilen 'Büyük Kalplere Minik Dokunuşlar' projesi kapsamında polis ekipleri, 43 minik öğrenciye polis mesleğini tanıttı ve sorularını yanıtladı. Proje kapsamında miniklere polis rozeti takıldı.

 • Bilecik'te lise öğrencilerine stres yönetimi eğitimi verildi
  12:11 Bilecik'te lise öğrencilerine stres yönetimi eğitimi verildi

  Bilecik'in Yenipazar ilçesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında Anadolu Lisesi öğrencilerine 'Stres Yönetimi Sınav Kaygısı ve Verimli Ders Çalışma Teknikleri Eğitimi' verildi. Psikolog tarafından yapılan sunumlarla öğrencilere sınav stresini azaltma yöntemleri anlatıldı.

 • Hakkari Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekçi deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi
  12:11 Hakkari Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekçi deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi

  Hakkari Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Deprem Haftası kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta, deprem, yangın ve tahliye senaryoları başarıyla uygulandı. AFAD, UMKE, itfaiye, VEDAŞ ve Kızılay ekipleri, deprem sonrası çıkan yangında etkilenen kişileri kurtardı. Tatbikatta görev alan öğrencilerin performansı takdir topladı.

 • Düzce Üniversitesi Öğrencisi Modern Türk Mutfağı Yarışmasında Altın Madalya Kazandı
  12:10 Düzce Üniversitesi Öğrencisi Modern Türk Mutfağı Yarışmasında Altın Madalya Kazandı

  Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi Oğuzhan Çevik, modern Türk Mutfağı yarışmasında 'Levrek Buğlama' adlı yemeği modern bir şekilde yorumlayarak altın madalya kazandı. Üniversitenin Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, bu başarının öğrencinin azmi ve eğitim kalitesiyle birleştiğini belirterek, Oğuzhan Çevik'i tebrik etti ve gelecekteki kariyerinde başarılar diledi.

 • Yeni müfredat ne zaman uygulanacak? Bakan Tekin ayrıntıları duyurdu
  11:59 Yeni müfredat ne zaman uygulanacak? Bakan Tekin ayrıntıları duyurdu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredatın 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflarda uygulanacağını açıkladı. Bakan Tekin, ''Çalışmaların yüzde 80'i bitmiş durumda, önümüzdeki haftalarda tamamlanacak. Kademeli olarak uygulamaya geçilecek.'' dedi.

 • Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi
  11:57 Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi

  Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi iş birliğinde düzenlenen etkinlik, öğrencilere sağlıklı yaşam ve beslenme konularında detaylı bir kavrayış kazandırmayı hedefledi. Etkinlik, beslenme alışkanlıklarını ve genel yaşam tarzını etkileyen sağlıklı seçimleri anlamalarına yönelik bir bakış açısı sundu. Konferanslar, atölye çalışmaları ve gastronomik deneyimlerle öğrencilere bilgi sunma ve pratiğe geçirme fırsatları sağlandı. Etkinlikte ayrıca öğrencilere beslenme alışkanlıklarını değerlendirme, planlama ve geliştirme konusunda pratiğe dönük bilgiler sunuldu.

 • Zonguldak'ta market çalışanıyla tartışan müdür yardımcısı görevden uzaklaştırıldı
  11:49 Zonguldak'ta market çalışanıyla tartışan müdür yardımcısı görevden uzaklaştırıldı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bir market çalışanıyla yaşanan tartışma sonrasında polise mukavemet ve hakaret iddiasıyla gözaltına alınan halk eğitimi merkezi müdür yardımcısı, görevinden uzaklaştırıldı. Olayın ardından başlatılan idari soruşturma sonucunda müdür yardımcısı hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Ayrıca, sendika disiplin kurulu tarafından ihraç kararı alınan müdür yardımcısının ihraç süreci devam ediyor.

 • BELMEK, 5 Yılda 10 Bin Kişiye Ulaştı
  11:39 BELMEK, 5 Yılda 10 Bin Kişiye Ulaştı

  Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), geçtiğimiz 5 yılda açtığı kurslarla 10 bin kişiye ulaştı. BELMEK, verdiği ücretsiz eğitimlerle Düzcelilere istihdam kapıları açtı ve kendi işlerini kurma imkanı sağladı.

 • Düzce'de Deprem Haftası Etkinliğiyle Üniversite Öğrencilerine Arama Kurtarma Eğitimi Verildi
  11:39 Düzce'de Deprem Haftası Etkinliğiyle Üniversite Öğrencilerine Arama Kurtarma Eğitimi Verildi

  Düzce Üniversitesi Dümerang Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte, AFAD, jandarma arama kurtarma (JAK), jandarma özel harekat (JÖH), Kızılay ve itfaiye ekipleri öğrencilere arama kurtarma konularında bilgi verdi.


Advertisement