Son Dakika Haberleri: Afyonkarahisar Öğrenci Yakınları, Kavgayı Ayırmaya Giden Müdürü Dövdü+++

Afyonkarahisar Öğrenci Yakınları, Kavgayı Ayırmaya Giden Müdürü Dövdü+++

11 gün önce

Öğrenci yakınları, kavgayı ayırmaya giden müdürü dövdüAFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı ilçesindeki Atatürk Ortaokulu Müdür vekili Yavuz Acar, iki öğrenci arasında çıkıp büyüyen ve ailelerin de karıştığı okul bahçesindeki kavgayı ayırmak isterken öğrenci yakınları tarafından dövüldü.

Afyonkarahisar Öğrenci Yakınları, Kavgayı Ayırmaya Giden Müdürü Dövdü+++, System.String[]
Öğrenci yakınları, kavgayı ayırmaya giden müdürü dövdü

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı ilçesindeki Atatürk Ortaokulu Müdür vekili Yavuz Acar, iki öğrenci arasında çıkıp büyüyen ve ailelerin de karıştığı okul bahçesindeki kavgayı ayırmak isterken öğrenci yakınları tarafından dövüldü. Acar'ın burnu kırılırken, sol gözünde morluk ve omurgasında zedelenme oluştu. Sendikalar, Acar'a yönelik saldırıyı kınadı.

Akharım beldesindeki Atatürk Ortaokulu bahçesinde geçen perşembe öğleden sonra meydana gelen olayda, iddiaya göre kavga eden iki öğrenciden birinin iki ağabeyi diğer öğrenciyi okuldan çıkartarak dövmek istedi. Öğretmenler buna izin vermeyince, sözlü tartışma ve kavga çıktı. Bunu haber alan Okul Müdür vekili Yavuz Acar olay yerine geldiğinde ise kavgaya karışan ağabeyler ailelerini çağırdı. Olay yerine ailelerin gelmesiyle kavga büyüdü. Kavga esnasında öğrenci yakınları Müdür vekili Yavuz Acar'a saldırarak dövdü. Okuldaki diğer öğretmenlerin araya girmesiyle kavga yatıştırıldı. Baygınlık geçiren Yavuz Acar, 112 ekiplerince götürüldüğü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yavuz Acar'ın burnu kırılırken, sol gözünde morluk ve omurgasında zedelenme oluştuğu belirlendi.

'ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM'

Darp raporu alan Yavuz Acar, olayı şöyle anlattı

İki genç, okula kardeşlerinin kavgası üzerine geliyor. Kavga eden çocuğun ağabeyleri diğer çocuğu okuldan çıkarmak istiyor. Öğretmenler de bu duruma izin vermeyince bir laf, söz kavgası ortaya çıkıyor. Bu arada ben diğer binadaydım. Koşarak geldim. Bunlar bu arada galeyana geldi. Babalarını falan çağırdılar. Yaşlı dedeleri geldi. Taş atan kadınlar vardı. Bir anda üzerime atıldılar. 5 ya da 6 kişi çullandı üzerime. Yaşlı adam bıçak çekti. Karnıma saplamaya çalıştı. Sırtıma taşla vurdular. Gözümün altında morluk, burnumda kırık var. Pazartesi günü doktor ameliyat olup, olmayacağımı söyleyecek. Omurgalarımda hafif bir zedelenme var. Darp raporunu aldım. Şikayetçi olacağım. Bu olay sonrası Sayın Kaymakamımız Eflatun Bey, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin Bey, okul müdürleri, öğretmen arkadaşlarımız, okulumuzdan öğretmen arkadaşlarımız, köyümüzün velilerinden çok kişi aradı. Üzgün olduklarını söyledi. İnşallah bir daha böyle bir olay yaşanmaz.

SENDİKA TEMSİLCİLERİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Müdür vekili Yavuz Acar'ın öğrenci yakınları tarafından dövülmesi üzerine dün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda sendika temsilcileri de ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Osman Gönülseven, Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, Eğitim-Sen İlçe Başkanı Merdan Gül, Eğitim-İş Başkanı Mesut Aydın, sendika üyeleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. Sendika üyeleri basın açıklaması yapacakları meydanda üzerinde 'Eğitimciler hedefse geleceğimiz karanlıktır. Öğretmene şiddete hayır' yazan pankart açarken, ellerinde de 'Eğitimciye şiddete dur de' yazılı dövizler taşıdı.

'KAYITSIZ ŞARTSIZ KINIYOR, TELİN EDİYORUZ'

Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Osman Gönülseven, Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz. Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. Öğretmenlerimizden öğrencilerimize yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, telin ediyoruz. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz diye konuştu.Müslüm Filminde Gürses'in Babasının Kızını ve Eşini Öldürdüğü Sahnenin Kurgu Olduğu Ortaya Çıktı Matematik Öğretmeni, Gusül Abdestini Anlatırken 6 Kız Öğrenciye Cinsel İstismarda Bulundu

Otoyolda Cinsel İlişkiye Giren Çift, Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı