Ağabeyli Göleti tamamlanınca milli ekonomiye her yıl 3,7 milyon lira kazandıracak - Son Dakika

Ağabeyli Göleti tamamlanınca milli ekonomiye her yıl 3,7 milyon lira kazandıracak

24.09.2020 15:45

Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden Ağabeyli Göleti, tamamlanmasının ardından ülke ekonomisine her yıl 3 milyon 700 bin lira kazandıracak.

Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden Ağabeyli Göleti'nin tamamlanması ile 2 bin 830 dekar tarım arazisinin sulanmasının mümkün olabileceğini ve bölge insanına ek gelir sağlanacağını ifade etti.

"MİLLİ EKONOMİYE YILLIK 3,7 MİLYON LİRA GELİR SAĞLAYACAK"

Göletin temelden 24.55 metre yükseklik ve 1,49 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip oluğuna işaret eden Yıldız, "Ağabeyli Göleti'nin tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artarak, hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacaktır. Bununla birlikte projenin tamamlanması ile bölgede istihdama katkı sağlanması ve yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 3 milyon 700 bin lira gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir." ifadelerini kullandı.

Ağabeyli Göleti tamamlanınca milli ekonomiye her yıl 3,7 milyon lira kazandıracak

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ağabeyli Göleti tamamlanınca milli ekonomiye her yıl 3,7 milyon lira kazandıracak - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (2)

Son Dakika

BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Köy muhtarı, av sırasında domuz yerine arkadaşını vurdu İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Ayak bileğinden sakatlanan Hakan Çalhanoğlu Celtic maçında yok Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı