Ağaoğlu, Az Vergi Ödemek İçin Yatına Amerikan Bayrağı Takıyor - Son Dakika

Ağaoğlu, Az Vergi Ödemek İçin Yatına Amerikan Bayrağı Takıyor

4 yıl önce

Önceki gün eski sevgilisi Petek Ertüre ve çocuklarıyla balığa çıkan Ali Ağaoğlu'nun yatındaki Amerikan bayrağı dikkatlerden kaçmadı.

Ağaoğlu, Az Vergi Ödemek İçin Yatına Amerikan Bayrağı Takıyor, System.String[]

AGA adlı teknesiyle Bebek'ten denize açılan ünlü iş adamı, olta atan çocuklarını keyifle izledi. Ailenin deniz keyfi yaklaşık 7 saat sürdü. Ali Ağaoğlu, çocukları balık tutarken Petek Ertüre ile sohbet etti.

AZ VERGİ ÖDEMEK İÇİN AMERİKAN BAYRAĞI ASTI

Ağaoğlu'nun, yat sahibi birçok ünlü isim gibi az vergi ödemek için milyon dolarlık yüzen sarayına, Türk bayrağı yerine Amerikan bayrağı asması dikkat çekti. Hatırlanacağı üzere Ağaoğlu, birkaç gün önce konuk olduğu canlı yayında cebindeki paraları saydırmış ve 8 bin 400 lira çıkmıştı.

ÇARK NASIL İŞLİYOR?

Ağır vergileri ödemek istemeyenler teknesini ya turizm şirketi üzerine kaydettiriyor ya da yabancı bayrak taşıyor. Ağırlıklı olarak Türkiye'de Türkler'e ait olan teknelerin ABD'de Delaware Eyaleti Limanı'na bağlı oldukları dikkati çekiyor. Bu limandan sadece yıllık 350 ile 1000 dolar arası ücret ödeyip ruhsat alınabiliyor. Böylece tekneye ABD bayrağı takılabiliyor. Türk karasularında bu liman ağırlıklı tekneler dolaşırken ilgililer "Aslında bunun alavere dalavere olduğunu herkes biliyor. Limanın adı da yapılan işe çok uygun" diye espri yapıyorlar.

Ağaoğlu, Az Vergi Ödemek İçin Yatına Amerikan Bayrağı Takıyor
Haber Yayın Tarihi: 03.05.2016 04:14 

YORUMLAR


Son Dakika

Çukur'un merakla beklenen 84. bölüm fragmanı yayınlandı! Çağatay kimi öldürdü?
Kırmızı ışıkta geçen yayadan ilginç savunma: Ben Avrupa'da kalmış adamım Canlı yayında Nedim Şener ve Sevilay Yılman arasında çözüm süreci gerginliği!

Son Dakika Haberleri