Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı - Son Dakika

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

13.01.2012 11:37
Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı, System.String[]

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, yeni binasında hizmet vermeye başlayan kendi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, yeni binasında hizmet vermeye başlayan kendi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, eski Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin acil servis ve yataklı tedavi bölümlerinin yeniden dizayn edilmesinin ardından, 9 bin 335 metrekare kapalı alanda kısmen hizmet vermeye başladı. Kapasitesi, teknik imkanı ve tedavi imkanları artırılan Türkiye'nin 5'inci Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ni Milletvekili Mustafa Demir, beraberindeki AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle ziyaret etti. Başhekim vekili Ayça Yöntem, başhekim yardımcıları Birgül Balkaya, Faruk Koca, Erdem Aktuz ve hastane müdürü Ayhan Benli tarafından karşılanan milletvekili Mustafa Demir, poliklinikleri ve servisleri gezerek bilgi aldı.

Teknik çalışmaları süren bazı birimleri de gezen milletvekili Mustafa Demir, Samsun'un sağlık alanında hızla ilerlediğini, son yıllarda teknik donanımı tam, modern, uzman kadrosu ile donatılmış hastanelerin hizmete açıldığını, yeni hastanelerin projelendirildiğini, iktidarın sağlık yatırımlarına ayrıca önem verdiğini söyledi. "Sağlık hizmetlerinde gecikme olmaz." diyen milletvekili Demir, "Sağlık çalışmalarından memnunuz. Sağlık Bakanlığı Samsun'a güzel ve modern, teknik donanımı tam bir diş hastanesinin hizmet vermesini sağladı. Son yıllarda sağlık alanında yapılan yatırımlara baktığımızda il merkezi ve ilçelerin ihtiyaçları karşılanıyor. Tabi bu yatırımlara devam ederek, sağlık alanında hiçbir sorunun yaşanmamasını hedefliyoruz. Eski diş hastanesi 4 bin 800 metrekare alanda hizmet veriyordu, şu an yeni yerinde 9 bin 335 metre kare kapalı alana ulaştı. 50 diş ünite sayısı 80'e, 11 klinik sayısı 34'e, cerrahi müdahale odası birden 3'e çıkarıldı. Röntgen cihazı 4 adet idi, 8 oldu. Volimetrik tomografi cihazı bölgede ilk defa Samsun'da kullanılmaya başlandı. Yeni 2 ameliyathane, bir merkezi vakum ve oksijen sistemi birimi kuruldu. Sterilizasyon ünitesi kapasitesi iki katına çıkarıldı. Hastane eksiksiz olarak hizmet vermeye başladı. Sağlık alanındaki bu gelişmelerden vatandaşlar gibi bizler de memnunuz." dedi.

İzmir, İstanbul, Ankara ve Eskişehir'de bulunan diş hastanelerinin arasına Samsun'un da eklendiği ifade eden Demir, "Yeni hastanede tam donanımlı 2 adet ameliyathane bulunmaktadır. Burada her türlü diş operasyonları ve cerrahi müdahaleleri rahatlıkla yapılabilecek, hastaların büyük şehirlere gitmelerine ya da sıra beklemelerinin önüne geçilecek. Tüm diş uzmanlık ağız ve diş çene cerrahisi, çocuk diş hekimliği, endodonti, prototik diş tedavisi, dallarına ait klinikler, hastaların mutlu bir ortamda hizmet almalarını sağlayacak şekilde tasarlandı." diye konuştu. Demir, hastalar için geniş ve ferah bekleme alanları da oluşturulduğunu, hastaların alacakları hizmetten memnun olacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı
Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü