Ağrı'da aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı - Son Dakika

Ağrı'da aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı

15.09.2021 13:50
Ağrı'da aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı, System.String[]

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, Kaymakam Adem Topaca, Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve İl Müftüsü Tandoğan Topçu'nun girişimiyle barıştırıldı.

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, Kaymakam Adem Topaca, Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve İl Müftüsü Tandoğan Topçu'nun girişimiyle barıştırıldı.

Aşağı Dumanlı köyünde yaşayan aileler arasında iki ay önce bir kişinin ölümüyle başlayan husumet son buldu.

Kaymakam Topaca, Belediye Başkanı Taşdemir ve İl Müftüsü Topçu'nun girişimiyle husumetli aileler, ilçe merkezindeki barış yemeğinde bir araya geldi.

Belediye Başkanı Taşdemir, burada yaptığı konuşmada, benzer acı olayların yaşanmaması temennisinde bulundu.

İki ailenin çabasıyla barışın sağlandığını ifade eden Taşdemir, şöyle konuştu:

"Bugün burada toplandıysak, herkesin emeği var. Ama en çok iki ailenin, iki aşiretin büyüklerinin katkısıyla oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Barışın hayırlı olmasını diliyorum. İki ailenin bundan sonraki geleceğinin barış, huzur, sevgi ve saygı içinde geçmesini diliyorum. Burada sağlanan barış her iki aileye de hayırlı olsun. Barış yemeği vesilesi ile her iki aile arasında bu husumetin giderilmesi gerçekleştirildi. Her iki aileye böyle bir adım attıkları için tekrar teşekkür ediyorum."

Dua edilmesinin ardından husumetli aileler tokalaşarak barıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağrı'da aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine İmamoğlu'ndan yanıt: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım 17:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine İmamoğlu'ndan yanıt: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım Maurizio Sarri ile Fatih Terim arasında geçen diyalog ortaya çıktı: Seninle tanışmak bir şeref 16:33 Maurizio Sarri ile Fatih Terim arasında geçen diyalog ortaya çıktı: Seninle tanışmak bir şeref Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti
London School of Economics, Türkiye'nin dış politikasını analiz etti: Tüm güçlü ülkeler, onlarla anlaşmak için sıraya giriyor 15:44 London School of Economics, Türkiye'nin dış politikasını analiz etti: Tüm güçlü ülkeler, onlarla anlaşmak için sıraya giriyor Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu 14:35 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı? 14:14 Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı?
Koronavirüsün etkileri sonucu Toyota, parça sağlama problemi nedeniyle Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak 13:44 Koronavirüsün etkileri sonucu Toyota, parça sağlama problemi nedeniyle Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak Bir zamanlar küs olan Arap prensler bir araya geldi! Şortları, tüm dikkatleri üzerine çekti 11:55 Bir zamanlar küs olan Arap prensler bir araya geldi! Şortları, tüm dikkatleri üzerine çekti
Advertisement