Ağrı'da Halk Sağlık İçin Yürüyor - Son Dakika

Ağrı'da Halk Sağlık İçin Yürüyor

Ağrı\'da Halk Sağlık İçin Yürüyor
Son Güncelleme: 10.09.2013 17:16

Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü, "Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sağlıklı Hareket Et" sloganıyla sağlık yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi.

Cumhuriyet caddesinde başlayıp, Vali Lütfü Yiyenoğlu Şehir Stadyumuna kadar devam eden sağlık yürüyüşü etkinliğine; Vali yardımcısı Taner TENGİR, İl Sağlık Müdürü Dr. Seyfettin YEŞİLBOYA, Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Abdurrahman ATLI, Halk Sağlığı Müdürü Yardımcısı Mesut ALADAĞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Cemil BUDAK yanı sıra sivil vatandaşlar ve çok sayıda sporcu katılım sağladı.

Yürüyüşten sonra açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Seyfettin YEŞİLBOYA; "Halk Sağlığı"nın önemini vurgulamak amacıyla; Her yıl Eylül ayının ilk haftası, "Halk Sağlığı Haftası" olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Koruyucu sağlık hizmetleri ile toplum bilincini arttırarak, hastalık meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek, halk sağlığı çalışmalarının ana amaçlarıdır.

İlimizde Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından, hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri artırılarak sürdürülmektedir dedi".

Programa katılım sağlayanlara meyve ikramı ile program sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ağrı'da Halk Sağlık İçin Yürüyor - Son Dakika


Advertisement