Son Dakika Haberleri: Ağrı'da Hz. Osman'ı Anma Programı

Ağrı'da Hz. Osman'ı Anma Programı

3 yıl önce

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ağrı’da Hz.Osman’ı anma ve anlama programı düzenlendi.

Ağrı'da Hz. Osman'ı Anma Programı, System.String[]

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ağrı'da Hz.Osman'ı anma ve anlama programı düzenlendi.


Mustazaflar Cemiyeti Konferans salonunda düzenlenen etkinlik Kuran-i Kerim'in okunmasıyla başladı. Peygamber sevdalıları üye ve gönüllülerinin katıldığı program Vahdet ilahi grubunun okuduğu ilahilerle devam etti. Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Zeynel Abidin Zerkaya Hz. Osman'ın hayatından kesitler aktardı. Zerkaya, Hz Osman haya ve edep yönünün melekleri dahi kıskandırdığını ve İnfak konusunda hiçbir sahabenin kendisine yetişemediğini aktardı. Hz. Osman'ın, İslam için çok çalışıp gayret ettiğini belirten Zerkaya, Hz. Osman'ın büyük fedakarlıkta bulunduğunu ifade etti.


Zerkaya konuşmasında, "O gün Müslüman olmak bugünkü kadar kolay değildi. Müslüman olmak samimiyet ve cesaret istiyordu. İslam dinin temelini oluşturacak o seçkin kadro bütün bunları göze alıp iman ederek Hz. Resulullah'ın yanında yer alıyorlardı. İslam'a ve Müslümanlara özellikle Hz. Peygambere, İslam yayıldıkça müşriklerin düşmanlığı artıyordu. Müslümanları sıkıntıya düşürmek, üzmek için fırsat kolluyorlardı. Ama muvaffak olamıyorlar. Çünkü, kim ki Müslümanları, Allah yolunun yolcularını üzmek isterse, hiç merak etmesin Allah onu rezil rüsva edecektir. Bu güne kadar da hep etmiştir. Allah dostlarını yalnız bırakmamıştır. Tabi Hz. Osman da diğer sahabeler ve Hz. Peygamber gibi sıkıntıda bırakılmaya çalışılmış, mağdur edilmeye çalışılmıştır" dedi.


Program Grup Vahdet'in seslendirdiği eserlerin ardından yapılan ikram ile son buldu. - AĞRI

Haber Yayın Tarihi: 11.11.2017 01:30 Kaynak: İHA5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı İkiz plakayla servis minibüsçülüğüne 8 bin 960 lira ceza