Ağrı'da Lojmanlık Anasınıfına Dönüştürüldü - Son Dakika

Ağrı'da Lojmanlık Anasınıfına Dönüştürüldü

08.01.2019 09:13
Ağrı'da Lojmanlık Anasınıfına Dönüştürüldü

Ağrı'nın Hamur ilçesinde atıl durumda bulunan okul lojmanı kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onarılarak anasınıfına dönüştürüldü.

Ağrı'nın Hamur ilçesinde atıl durumda bulunan okul lojmanı kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onarılarak anasınıfına dönüştürüldü.

İlçeye bağlı Kaynaklı köyünde anasınıfın içindeki mefruşat, oyuncak ve kırtasiye ihtiyacı ise ilçe Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer'in eşi Çiğdem Tuncer'in katkılarıyla ve koordinasyonu ile toplanan yardım malzemeleri ile tamamlandı. İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer tarafından yapılan ana sınıfının açılış töreninde Kaymakamın eşi Çiğdem Tuncer, İlçe Emniyet Amiri Halit Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Zahide Güney, veliler, öğretmenler ve öğrenci hazır bulundu. Yeni açılan anasınıfının gezilmesinden sonra öğrencilerle birlikte yaş pasta kesilerek öğrencilere ve misafirlere ikram edildi.

Açılışta konuşan Kaymakam Ömer Faruk Tuncer, okul öncesini çok önemsediklerini ve Hamur'un okul öncesi eğitimde üst seviyelere çıkması gerektiğini söyledi.

Okul öncesi yaş grubu çocukların okulsuz kalmaması için ellerinden gelen desteği verdiklerini ifade eden Tuncer, "ilçede okul öncesi eğitimde okullaşma oranını %100'e tamamlama hedefindeyiz. Bu vesileyle anasınıfı açılışına katkı sağlayan yardımseverlere, eşime, Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyor ve bu tür çalışmaların devamını diliyorum. İnşallah burada öğrencilerimiz çok iyi bir ortamda eğitim göreceklerdir" dedi. - AĞRI

YORUMLAR
500
2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası başladı 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası başladı Bilecik Valisi Kızılkaya eğitim yatırımlarını denetledi Bilecik Valisi Kızılkaya eğitim yatırımlarını denetledi Kayseri'de 'Erdemlerimizle Varız Projesi' tanıtıldı Kayseri'de 'Erdemlerimizle Varız Projesi' tanıtıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Ağrı'da Lojmanlık Anasınıfına Dönüştürüldü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement