Son Dakika Haberleri: Ahırın Üzerine Çığ Düştü: 46 Hayvan Telef Oldu

Ahırın Üzerine Çığ Düştü: 46 Hayvan Telef Oldu

5 gün önce

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Yukarı Akkaya köyünde 4 ayrı ahırın üzerine çığ düşmesi sonucu 45 keçi ile 1 katır telef oldu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Yukarı Akkaya köyünde 4 ayrı ahırın üzerine çığ düştü. 45 keçi ile 1 katırın telef olduğu faciada köylüler, ahırda kalan hayvanları çıkartmak için büyük bir çaba harcadı.

Hakkari'den 60 kilometre mesafede bulunan Çukurca ilçesine bağlı Yukarı Akkaya köyünün üst kısımlarında inen çığ, 4 ayrı ahırın üzerine düştü. 2 ahırda maddi hasar meydana gelirken, Cemil Dayan'ın ahırında bulunan 45 keçi ile Necman Demirel'in ahırında bulunan 1 katır ise çığ altında kalarak telef oldu.

3 METRE KARIN ALTINDAN HAYVAN LEŞLERİ ÇIKARTILDI

Ellerine kazma kürek alan köylüler, ahırda kalan hayvanları çıkartmak için büyük bir çaba harcadılar. 3 metre karın altında kalan birçok hayvanın telef olan leşleri çıkartıldı.

KÖYDE SU SIKINTISI YAŞANIYOR

Elektrik direklerinin devrildiği ve içme suyu hatlarını büyük zarar gördüğü Akkaya köyünde, su sıkıntısı yaşandığı öğrenildi.

Olay yerinden kareler;


YORUMLAR


Eski Milletvekili Bursa'daki Yazlığında Ölü Bulundu Mansur Yavaş'tan Özhaseki'ye Boydak Göndermesi! Kuzenler Arasında Çıkan Tartışma Kanlı Bitti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Dolar Yorumu