Ahlaklı Sözlük Cogito Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi - Son Dakika

Ahlaklı Sözlük Cogito Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi

04.10.2013 12:10
Ahlaklı Sözlük Cogito Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi, System.String[]

Cogito Sözlük, yetim çocuklar adına yaptığı kermeste topladığı parayla 100'e yakın yetimi en kaliteli giyim mağazalarından birinde giydirdi.

Sözlük üyeleri ve hayırsever gönüllülerin YETİM ÇOCUKLAR yararına organize ettiği kermese katılım aniden bastıran yağmura rağmen oldukça yoğundu. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 'COGİTO SÖZLÜK – YETİM ÇOCUKLARI GİYDİRİYORUZ!' adıyla yapılan kermes sonunda binlerce lira toplandı ve bu parayla 100'e yakın yetim en kaliteli giyim mağazalarından birinde baştan ayağa giydirildi.

Cogito Sözlük'te yazarlık yapan yardımsever insanlar adeta birer melek gibi gün boyu kermes yerinde koşturarak hayır yolunda yarıştılar. Yiyecek, giyecek, kitap, takı, çay… Ne ararsanız vardı kermes yerinde. Fatih Camii'nin cenaze kapısına bakan daracık sokak arı gibi çalışan, üstü başı kirlense de dert etmeyen, evlerinden tepsiyle hamur işleri ve koliyle malzemeler getiren, kendisiyle beraber aile fertlerini de sevabına ortak eden temiz yüzlü kimselerle dolmuştu. Sadece İstanbul'dan değil Anadolu'nun çeşitli illerinden sırf bu kermes için gelenler vardı. Gelemeyenler ise çeyizlik eşyalarından, kitaplarından, harçlıklarından göndererek destek veriler. Kermesin hazırlık ve gerçekleşme aşamasında arkadaşlarıyla birlikte ter döken Cogito Sözlük kurucusu Birol Şanlı şunları söyledi:

''Yetimler bize Peygamber Efendimiz'in emanetleridir. Onları gücümüz yettiğince koruyup kollamak ilahi bir vazifedir. Geçen yıl da Afrikalı çocukların göz ameliyatları için bir kermes düzenlemiştik. Niyet hayır olunca akıbet de hayır oluyor tabii, bereketli dönüşler oluyor. Lakin Cogito Sözlük olarak bu tip girişimlerde bulunmaktaki asıl gayemiz maddi yardımdan ziyade yüreklere seslenmek, vicdanları uyandırmak, toplumu daha duyarlı hale getirmektir. Burada tezgâhın arkasına geçen, elbise paketleyen, kitap satan, gözleme yapan, çay dolduran, pasta börek ikram eden insanların çoğu meslek sahibi kişilerdir. Doktoruyla, avukatıyla, eczacısıyla, öğretmeniyle, bankacısıyla, öğrencisiyle bir aradayız. Amacımız, hedefimiz, düşüncemiz, inancımız hep bir. Küfür yalnız bir dil belası olmaktan çıkıp insanların gönül gözünü köreltirken, milli ve dini değerler ayaklar altına alınırken eli kolu bağlı oturmak manevi mirasımıza ihanet etmek olurdu. Bu duruma kendi adımıza bir dur demek için Cogito Sözlük'ü kurduk, hamdolsun ki bugün son derece bilinçli cengaver yazarlarımız sayesinde büyüdükçe adımızı duyurmaya ve misyonumuzu yerine getirmeye devam ediyoruz.''

Biz biliyoruz ki yetim sevindirmek, Peygamber duası almak ve Allah'ın rızasını kazanmaktır. İnsanlık ve iyilik yolunda yürüyenlere saygılarımızı sunuyoruz. Yolları ve bahtları açık olsun!

Ahlaklı Sözlük Cogito Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ahlaklı Sözlük Cogito Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü