Ahlat'ta otizmli çocuklar yararına resim sergisi açıldı - Son Dakika

Ahlat'ta otizmli çocuklar yararına resim sergisi açıldı

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Yazar Nevin Erdem tarafından "Yeryüzü Kubbeleri" adlı resim sergisi açıldı.

Ahlat'ta otizmli çocuklar yararına resim sergisi açıldı, System.String[]

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Yazar Nevin Erdem tarafından "Yeryüzü Kubbeleri" adlı resim sergisi açıldı.

Bir alışveriş merkezinde açılan ve bir hafta boyunca ziyaretlere açık kalacak serginin geliriyle otizmli çocuklara yardım yapılacak.

Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Semerkand, Belh ve Ahlat'taki kümbet, kubbe ve motiflerden esinlenerek çizdiği resimlerle "Yeryüzü Kubbeleri" sergisini açtığını söyledi.

Sergiden elde edilecek geliri otizimli mülteci çocuklara bağışlayacağını belirten Erdem, şunları kaydetti:

"Semerkand, Belh ve Ahlat şehirleri bir ilim, felsefe, matematik ve astroloji merkezi gibi. Tarihi kümbetler ve camiler mimari özellikleriyle oldukça ilgi çekici. Bu nedenle Anadolu kilim motifleriyle yani duygu diliyle ifade etmek istedim. Bu serginin ilkini Ahlat'ta açtım. Pandemi nedeniyle kısıtlı olmasına rağmen ilgi gördük. Buradan elde ettiğim geliri otizmli mülteci çocuklara bağışlayacağım. Ekim ayında Malazgirt'te sergimiz açılacak. Daha sonra ise sergiyi Türkmenistan'da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde açmayı düşünüyorum. Buradaki sergimize katkılarından dolayı Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban'a ve Ahlat Halk Eğitimi Merkezi yetkililerine teşekkür ederim"

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 11:43 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ahlat'ta otizmli çocuklar yararına resim sergisi açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu, "CHP, HDP ile ittifak düşünüyor mu?" sorusuna yanıt verdi: İttifak arayışı diye bir şey yok Kayserispor, eski Beşiktaşlı Manuel Fernandes ile anlaştı Komşusunun eşinden çocuk yapan Cengiz Koraltan'a sokak ortasında meydan dayağı 56 yaşındaki öğretmen, 16 yaşındaki erkek öğrencisi ile defalarca ilişkiye girdi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan küstah tehdit: Türkiye Azerbaycan'a destek veriyor, karşılık vereceğiz Böyle baba olmaz olsun! Sigorta parası almak için zihinsel engelli oğlunu denize atıp boğulmasını izledi FETÖ nedeniyle kayyum atanan Naksan grubu, borcundan daha ucuza satışa çıkarıldı Marmara Gölü'nde çıkan ses ve gaz tedirginlik yarattı