Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth itirafı: Premier Lig ve Ligue 1 takımlarını reddetti - Son Dakika

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth itirafı: Premier Lig ve Ligue 1 takımlarını reddetti

20.09.2020 14:45

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Leipzig'le anlaşan Alexander Sörloth'la ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Norveçli golcünün, en fazla başarılı olacağına inandığı kulübün Leipzig olduğu ve bu nedenle Fransa ve İngiltere'den gelen teklifleri reddettiğini belirtti.

Trabzon spor Başkanı Denizlispor maçının ardından Beyaz TV'ye yaptığı açıklamada Sörloth'un son durumu ile birlikte Sosa ile Novak'ın takımdan ayrılışlarına değindi.

Ağaoğlu Sörloth'a Premier Lig ve Fransa Ligue 1'den dev kulüplerin teklif yapmasına rağmen neden Leipzig'i seçtiğine yönelik görüşmelerinin yanı sıra Sosa ve Novak'ın ayrılışları ile ilgili de konuştu.

İşte Ağaoğlu'nun açıklamaları;

Sörloth Leipzig konusunda ısrarcı. Biz onu takımda tutmak için olağanüstü çaba sarf ettik. Özellikle finansal ve sportif açıdan Sörloth'un Avrupa'nın ilk 10'unda bir konumu var. Onu bizde tutmak çok zor. 3-4 kulübün başından beri ilgisi vardı ama Sörloth hep Leipzig'den yana kullandı tercihini.

"PREMIER LİG VE LIGUE 1 DEVLERİNİ GERİ ÇEVİRDİ"

Sörloth'u Türkiye'den başka bir takımın alma ihtimali yok. Bazı boşlukları doldurmak lazım tabii, bu şekilde gündem doldurmak için bir şeyler yaratılmaya çalışılıyorsa onu bilemem. Premier Lig ve Fransa Ligue 1'in çok büyük kulüplerini Sörloth kendisi geri çevirdi.

Kendi kafasındaki oyun modeline, en fazla başarılı olabileceğine inandığı kulübün Leipzig olduğuna inandığını söyledi. Leipzig'de bunu görerek işi kolay bitireceğini sandı ama öyle olmadığını gördüler.

"SOSA VE NOVAK KENDİ TERCİHLERİNİ YAPTI"

"Sosa ve Novak konusunda şu söyleyeyim, ne zaman ki bir futbolcuyu kulüpten fazla sevmeye başlarsınız bir şeyler yanlış gider. Sosa da Novak da diğer tüm oyuncular gibi kulübün profesyonelleriydi. Bu gibi durumlarda tek bir şeye bakılır; aldıkları paraya karşılık verdikleri hizmet ve göstermiş oldukları profesyonel davranışa. Kontratları karşılığında kulübümüze hizmet ettiler ve kontratlarının sonunda da ayrılmışlardır. Artık bir şey söylemek olmaz. Bu iki futbolcu da başka kulübün oyuncusu, bunu hakkında yorum yapmak hiç bir spor adamına yakışmaz. Kendi tercihleri doğrultusunda kararlarını verdiler"

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth itirafı: Premier Lig ve Ligue 1 takımlarını reddetti

Son Dakika Spor Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth itirafı: Premier Lig ve Ligue 1 takımlarını reddetti - Son Dakika Spor

YORUMLAR (6)
  • muro : sayın başkan ünal karaman başarılı bir şekilde gidiyordu neden siyasetin etkisinde kalıp karamanı gönderdiniz. şimde debeleniyorsunuz. takım böyle giderse sizde gidicisiniz bunu böyle görmeniz gerekir. takımın durumu 2 maçta ortaya çıktı böyle giderse sert eleştirilere nekadar direneceksiniz. seyirciyi yatıştırmak için hakemlere oyunculara teknikdirektörüde gönderdiniz zaten rakip takıma saldırmayı bırakıp kendinize bakın. sizin yerinizde ben olsaydım geçen yılki ankaragücü maçından sonra giderd Cevap Yaz 16 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi