Ahmet Ağaoğlu'ndan "Trabzonspor Modeli" Öz Eleştirisi - Son Dakika

Ahmet Ağaoğlu'ndan "Trabzonspor Modeli" Öz Eleştirisi

26.10.2018 14:38
Ahmet Ağaoğlu'ndan

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Türkiye'de Trabzonspor modelini alarak para kazanan kulüpler var ama biz kendi modelimizin üstünü çizip 1 milyar 200 milyon lira batırmış bir kulübüz." dedi.

Trabzon spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, " Türkiye'de Trabzonspor modelini alarak para kazanan kulüpler var ama biz kendi modelimizin üstünü çizip 1 milyar 200 milyon lira batırmış bir kulübüz." dedi.

Ağaoğlu, uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara plaket verilmesi amacıyla Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi Nizamettin Algan Konferans Salonu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un sadece futboldan ibaret bir kulüp olmadığını söyledi.

Trabzonspor'un pek çok amatör branşta faaliyet gösteren, sadece Trabzon'u değil, ülkeyi de başarıyla temsil eden sporculara sahip bir kulüp olduğuna işaret eden Ağaoğlu, sporcuların uluslararası müsabakalarda elde ettikleri başarılarla gururlandıklarını aktardı.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzon'un spor, futbol kenti olduğunun altını çizerek, "Bizim amacımız kentimizdeki gençlerimizin tamamına yakınının sporla iç içe olmasını sağlamaktır. Başarılı şekilde şehrimizi ve ülkemizi temsil etmeleridir. Geldiğimizden beri altyapı ile ilgili yaptığımız çalışmaları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Yönetim olarak bir şansımız daha var, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Cahit Erdem ağabeyimiz, ülkede amatör kulüplerin başarısı için savaşan yönetim kurulu üyemiz. Böyle bir şahsiyetle çalışmak büyük bir onur ve avantaj." diye konuştu.

Yıllardır amatör sporların içinde olduğunu dile getiren Ağaoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"20 yıldır Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığını, 10 senedir de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi'nin ikinci başkanlığını yürütüyorum. Paralimpiklere baktığımız zaman, kazanılan madalyaların yüzde 30'unun Trabzonlu sporculara ait olduğunu görüyoruz. Bu durum biraz daha emek verildiği zaman Trabzon'da amatör sporların nereye geleceğinin çok açık bir göstergesidir. Yıllardır bahsettiğim şey altyapı olmadan üstyapı olmaz. 100'e yakın futbol takımı olan Trabzon'un altyapısını gerektiği kadar kullanamadığımız aşikar. Altyapıya geldiğimiz günden beri çok ciddi çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Tesislerimizi toparlayarak, eksikleri gidererek ileriye dönük program dahilinde kadro oluşumunu harekete geçirdik. Bu kulübü kurtaracak olan sizlersiniz. Altyapıya bugün yapılan 1 liralık yatırım, 10 sene sonra Trabzonspor Kulübüne 50 lira olarak geri dönecektir. Birkaç sene içerisinde sadece Trabzon'un değil, Türkiye'nin de değişik şehirlerinden altyapımıza oyuncular ilave ederek Trabzonspor için gelir kaynağı oluşturmak zorundayız."

"Sadece kentimizin değil, ülkemizin gururu olacağız"

Ağaoğlu, "Türkiye'de Trabzonspor modelini alarak para kazanan kulüpler var ama biz kendi modelimizin üstünü çizip 1 milyar 200 milyon lira batırmış bir kulübüz." ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

"Bizim modelimizi futbolda kullanan kulüp milyon avrolar kazanıyor. Büyük hatalar yaptık ama artık bu hatalardan dönme zamanı geldi. Altyapıya yapılan yatırımlar taraftarı pek ilgilendirmez, onlar topun üç direğin arasından girmesini ister. Bu da gayet doğaldır ama elimizden geldiğince altyapıya emek ve kaynak yaratmaya çalışacağız. Trabzon bir futbol fabrikası, futbol endüstrisinin merkezi olmak zorunda. Altyapıyla diğer birimlerimizin koordinasyonunu sağlamak için çok ciddi çabalar içerisindeyiz. 1461'i biliyorsunuz altyapıdaki ilk durak. Yönetici arkadaşımız Haluk Şahin, ciddi emekler sarf ediyor, adeta 7/24 1461 takımımızla yatıp kalkıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, bu emeklerin hiçbiri karşılıksız kalmayacaktır. Trabzonspor'un geleceği için çalışan, emek veren insanlar, Allah onlardan razı olsun."

Sporcuları uluslararası arenada gösterdikleri başarı dolayısıyla kutlayan bordo-mavili kulübün başkanı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz Trabzon'da sadece futbol savaşı değil, spor savaşı da veriyoruz. Sadece kentimizin değil, ülkemizin gururu olacağız, lider olacağız, öncü olacağız. Biz ilk defa 1924 yılında Paris Olimpiyatları'na katıldık. Atletizm dalında Trabzon'dan bir sporcu gitti. İdmanocağı'nın kaptanı Süleyman Rıza Kuğu, kitabını yazdı. Cumhuriyetin daha birinci yılında Trabzon'dan çıkıp Paris'e uzanan bir yolculuk. Pek çok dalda Türkiye'yi her şeyden önemlisi Trabzon'u bütün branşlarda bir tek sporcu temsil etti, o da buradan gitti. Kendisini rahmetle anıyorum. Hepinizin bir Süleyman Rıza Kuğu olmanızı diliyorum. Bu kenti ve ülkeyi sporda layık olduğu yere taşıyacağınıza olan inancımı da her zaman muhafaza edeceğim."

Ağaoğlu, daha sonra Slovenya'da düzenlenen Dünya Paralimpik Masa Tenis Şampiyonası'nda ikinci olan Abdullah Öztürk'e plaket verdi.

Öztürk ise "Bu madalya en çok sizin hakkınız." diyerek madalyasını Ağaoğlu'na takdim etti.

Ağaoğlu, 75 kiloda Ümitler Avrupa Boks Şampiyonası, Belgrad Boks Şampiyonası ve Ahmet Cömert Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Busenaz Sürmeneli'ye, 70 kiloda judo dalında Akdeniz Oyunları'nda üçüncü olan Nurcan Yılmaz'a ve Andorra'da gerçekleştirilen Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nda takım olarak beşinci olan Ercan Kısrık ile Rıdvan Taş'a plaket verdi.

Başkan Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, törenin ardından Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi'ndeki sınıfları gezdi ve sporcularla sohbet etti.

Merkezi yenileyeceklerini belirten Ağaoğlu, yakın zamanda modern bir yapıya kavuşturulacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Ahmet Ağaoğlu'ndan 'Trabzonspor Modeli' Öz Eleştirisi - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Anne ve oğlunun cansız bedenleri bulundu! Kapıda 07:33 Anne ve oğlunun cansız bedenleri bulundu! Kapıda "Bomba var, yaklaşmayın" notu asılıydı ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun 00:29 ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun Sedat Peker cezaevinde mi? Hakkındaki iddialara yeni videoyla yanıt verdi 22:58 Sedat Peker cezaevinde mi? Hakkındaki iddialara yeni videoyla yanıt verdi
Ahmet Şık, Veyis Ateş'in iddialarını doğruladı: Evet, Bakan Soylu ile görüşmek istedim 22:35 Ahmet Şık, Veyis Ateş'in iddialarını doğruladı: Evet, Bakan Soylu ile görüşmek istedim Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e patladı: Kötü günde de gelir konuşurum 21:23 Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e patladı: Kötü günde de gelir konuşurum ABD'de şiddetli fırtına faciaya neden oldu! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi öldü 20:10 ABD'de şiddetli fırtına faciaya neden oldu! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi öldü
Dinlenme tesisinde otobüsü kaçıran yolcu fenalaşıp hayatını kaybetti 18:31 Dinlenme tesisinde otobüsü kaçıran yolcu fenalaşıp hayatını kaybetti Avrupa basını, iç çamaşırı giymeyen spor sunucusuna sansür uyguladı 17:29 Avrupa basını, iç çamaşırı giymeyen spor sunucusuna sansür uyguladı
Advertisement