Ahmet Davutoğlu: (Ermeni Soykırımı) Bu Yasa Avrupa Değerlerine de Aykırıdır - Son Dakika

Ahmet Davutoğlu: (Ermeni Soykırımı) Bu Yasa Avrupa Değerlerine de Aykırıdır

18.01.2012 22:12
Ahmet Davutoğlu: (Ermeni Soykırımı) Bu Yasa Avrupa Değerlerine de Aykırıdır, System.String[]

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu sözde Ermeni soykırımının inkarını cezalandıran yasa tasarısı hakkında "Önümüzde hala bir haftaya yakın bir süre var ve umuyoruz ki düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bu yasa geçmeyecek."

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu sözde Ermeni soykırımının inkarını cezalandıran yasa tasarısı hakkında "Önümüzde hala bir haftaya yakın bir süre var ve umuyoruz ki düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bu yasa geçmeyecek. Bu yasa sadece Türk tarihine değil, Avrupa değerlerine de aykırıdır." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin NATO'ya üyeliğinin 60. yıldönümü vesilesiyle Brüksel'e gelen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile görüşmesinin ardından Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders ile de bir araya geldi. Reynders ile yaklaşık bir saate yakın görüşen Davutoğlu, mevkidaşına yeni görevinde başarılar diledi. Belçika ile Türkiye arasında sıkı dostluk ilişkilerin bulunduğuna dikkat çeken Belçika Dışişleri Bakanı Reynders, Ahmet Davutoğlu'nu Brüksel'de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Didier Reynders ile görüşmesi sonrasında bugün Fransız Senatosu'nun Kanun Komisyonu tarafından tasarı aleyhinde alınan kararı hatırlattı ve "Önümüzde hala bir haftaya yakın bir süre var. Umuyoruz ki düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bu yasa geçmeyecek. Bu yasa sadece Türk tarihine değil, Avrupa değerlerine de aykırıdır. Eğer tarihsel bir konunun tartışılmasını yasaklarsanız, dogma yaratmış olursunuz. Bu da Avrupa ve Fransa değerlerine aykırıdır başta. Ben Fransız senatörleri ve entelektüellerinin kendi değerlerine saygı göstereceklerine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu: (Ermeni Soykırımı) Bu Yasa Avrupa Değerlerine de Aykırıdır

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Ahmet Davutoğlu: (Ermeni Soykırımı) Bu Yasa Avrupa Değerlerine de Aykırıdır - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi