Ahmet Davutoğlu: Trump'a gereken cevap gecikmeden verilmeli - Son Dakika

Ahmet Davutoğlu: Trump'a gereken cevap gecikmeden verilmeli

4 ay önce

Türkiye'yi ekonomisini imha etmekle tehdit eden ABD Başkanı Trump'ı eleştiren parti kurma sürecindeki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gereken cevap her seviyede hak ettiği şekilde gecikmeden verilmelidir" dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehdidine tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Ahmet Davutoğlu, "ABD Başkanı Trump'ın hiçbir diplomatik teamüle, iki ülkenin tarihsel ilişkilerinin derinliğine ve ortak sorun alanlarındaki işbirliğine yakışmayacak üslupsuz ve saygısız açıklamaları kabul edilemez. Gereken cevap her seviyede hak ettiği şekilde gecikmeden verilmelidir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE KENDİ ÇIKARLARINI KORUYACAK GÜÇTEDİR"

Açıklamasına şu sözlerle devam eden Davutoğlu, "Yaşananlar Türkiye'nin stratejik ilişkilerinin öngörülemez siyasi aktörlere endeksli süreçlere bağlanamayacağını da bir kez daha göstermiştir. Türkiye her zaman kendi çıkarlarını kendi iradesi ile koruyacak güçtedir." dedi.

TRUMP NE DEMİŞTİ?

Trump, Türkiye'nin Suriye'ye düzenleyeceği askeri harekatla ilgili "Eğer Türkiye, benim büyük ve benzersiz bilgeliğim dahilinde limitleri aştığına kanaat getirdiğim herhangi bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini (geçmişte yaptığım gibi!) tamamen imha edeceğim" demişti.

Ahmet Davutoğlu: Trump'a gereken cevap gecikmeden verilmeli
Pentagon'dan yeni Suriye açıklaması: Türkiye, Suriye'de Hava Görev Emri'nden çıkarıldı

Suriye sınırına komando ve askeri araç takviyesi yapıldı

ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye'ye küstah operasyon tehdidi: Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim

Haber Yayın Tarihi: 07.10.2019 10:02 



Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri