Ahmet Maranki Ölçüyü İyice Kaçırdı: Ormanda Judo Yapıp Öfkemizi Gömdük - Son Dakika

Ahmet Maranki Ölçüyü İyice Kaçırdı: Ormanda Judo Yapıp Öfkemizi Gömdük

30.05.2018 13:59

Katıldığı programda "25 Haziran'da Belgrad Ormanı'na gömdüklerimizi çıkarırız" diyen Ahmet Maranki savcılığa verdiği ifadesinde geri adım atarak "Ormanda judo yapıp toprağa öfkemizi gömüyorduk" dedi.

Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin savcılık ifadesi ortaya çıktı.

Katıldığı bir programda "Benim umudum Kafdağı'nın arkasında. 25 Haziran'da Belgrad Ormanı'na gömdüklerdimizi çıkarırız" diyen Ahmet Maranki, savcılığa verdiği ifadede toprağa gömdüklerinin stres, öfke ve kin olduğunu söyledi.

Akit TV'de yayımlanan "Bilgi Savaşları" programında kullandığı ifadeler üzerine, hakkında "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan cezalandırılması istemiyle soruşturma açılan Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Maranki ifadesinde, söz konusu programda, Türkiye'nin içinde bulunduğu güncel meselelerin değerlendirildiğini, programın yaklaşık 2 saat sürdüğünü, programda değişik konularla ilgili görüşlerini dile getirdiğini söyledi.

'BİRİKİMİM VE ALDIĞIM EĞİTİMLE DETAYLI DEĞERLENDİRME YAPTIM'

Seçim süreciyle ilgili olarak da geçen dönemlerden örnekler verdiğini, Adnan Menderes'in seçilmiş olduğu halde darbe ile indirildiğini, Turgut Özal'ın şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiğini, o dönemlerde yapılan ekonomik ve değişik manipülasyonların değerlendirmesini yaptığını ifade eden Maranki, "Günümüzde de aynı geçmişte olduğu gibi bu tür hareketlerin olduğunu söyledim. 15 Temmuz gibi bir olayı yaşayan ülkemizin bu badireden büyük bir başarı ile çıkmasını değerlendirdim ve tam bu sürede 15 Temmuz'un değişik bir türü olarak dövizle ilgili adeta bir iktisadi darbe yaparak hükümeti zor durumda bırakmak ve sonucunda düşürmek senaryoları ile ilgili kendi birikimim ve aldığım eğitimle detaylı değerlendirme yaptım" dedi.

Uzun süren programın yaklaşık 30, 35 saniyelik bölümündeki bir konuşmasının başı sonu kesilmiş bir şekilde adeta cımbızlanarak alınıp sanki iç savaş çıkartacakmış gibi değerlendirilerek sosyal medyada bir saldırıya uğradığını ileri süren Maranki, şöyle konuştu:

"BELGRAD ORMANLARINA KİN VE NEFRETİMİZİ GÖMÜYORDUK"

"Söz konusu bölümde olayları anlatırken 'Olmadı artık Belgrad ormanlarında talim şeyimizi oraya gömdük, çıkaracağız.' cümlesinden sonra devamında, bu sözlerim ile ne söylemek istediğimi şu şekilde açıklamıştım. Bu millet, 15 Temmuz'da nasıl tanka tüfeğe saldırmış ise bu şekilde bir saldırı olur ise aynı şekilde millet olarak da şahsım olarak vatanı savunacağımı söylemiştim. Belgrad ormanı söylemi de şuradan çıkmıştır. Ben 1980 öncesi üniversitede okuyordum. O dönem yine sağ sol çatışması başta olmak üzere değişik terör saldırıları ile karşı karşıyaydı. O dönem ben adeta hayatta kalma ve öğrenimimi tamamlamak amacıyla judo gibi savunma sporlarına başladım. Zaman zaman arkadaşlarımızla Belgrad ormanlarına gider, orada olaylara karşı duyduğumuz kin ve nefreti, öfkemizi ağaçların altına toprağa gömerek bir nevi kendimizi topraklayıp stresimizi atıyorduk. Sporumuzu yapıyorduk ve bununla ilgili kendimizi geliştiriyorduk."

'BİZİM ESERLERİMİZ ORTADA'

Askerlik dışında eline silah almadığını kaydeden Maranki, silahının yazdığı kitaplar ve ülke için ürettiği eserler olduğunu anlattı. İnsanları sükunete, sağlıklı yaşamaya ve düşünmeye sevk eden konferanslar verdiğini aktaran Maranki, şunları söyledi:

"Dolayısıyla bizim silahla, tüfekle, tabancayla işimiz olmaz. Sadece 15 Temmuz gibi bazı operasyonlar, darbe teşebbüsleri olursa ülkemizi savunmak amacıyla tankın, tüfeğin önüne çıkarız. Bizim eserlerimiz ortadadır. Tüm medyada yaptığımız binlerce program ortadadır, yaklaşık 1,5 milyon takipçimizle birlikte birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için çalışmaktayız."

"BİZE YAPILAN PLANLI BİR SALDIRIDIR"

"Akit TV'deki program sonrasında bize karşı yapılan planlı bir saldırıdır ve belli örgütler tarafından servis edilmiş olduğunu tahmin etmekteyim." diyen Maranki, programdaki konuşmasının başından sonuna kadar dinlenildiğinde herhangi bir olumsuzluk veya suç teşkil edilebilecek bir husus olmadığını öne sürdü.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Maranki'nin 23 Mayıs'ta bir televizyon kanalında yayımlanan programda "Şayet aksi olursa gidecek hiçbir yerimiz yok. Ben onun için umudum Kaf Dağı'nın arkası 25 Haziran'da... Olmadı zaten o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkacağız sokağa artık" şeklinde başlayan ve devam eden sözlerine ilişkin soruşturma başlatmıştı. Maranki, "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan açılan soruşturma kapsamında, şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı.

Ahmet Maranki Ölçüyü İyice Kaçırdı: Ormanda Judo Yapıp Öfkemizi Gömdük

Son Dakika Güncel Ahmet Maranki Ölçüyü İyice Kaçırdı: Ormanda Judo Yapıp Öfkemizi Gömdük - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca, müjdeyi verdi: Koronavirüs aşısı için imzalar atıldı Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor