Aibü: Devlet Üniversitenin Mallarına Haciz Konulması Mümkün Değil - Son Dakika

Aibü: Devlet Üniversitenin Mallarına Haciz Konulması Mümkün Değil

01.08.2017 13:51
Aibü: Devlet Üniversitenin Mallarına Haciz Konulması Mümkün Değil, System.String[]

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), 2013 yılındaki bahar şenliklerinde iptal edilen Sıla konseri için organizasyon şirketinin rektörlüğün resmi makam arabası dahil 4 araca haciz koydurduğu yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), 2013 yılındaki bahar şenliklerinde iptal edilen Sıla konseri için organizasyon şirketinin rektörlüğün resmi makam arabası dahil 4 araca haciz koydurduğu yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Bir devlet üniversitesi olan AİBÜ'nün mallarına haciz konulması kanunen mümkün değildir" denildi.

AİBÜ Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Bolu 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 29 Ocak 2015 tarihli kararıyla, organizasyon şirketi tarafından sözleşmeye aykırı olarak gerçekleştirilmeyen 14 Mayıs 2013 tarihli Sıla konseri nedeniyle şirketin 87 bin 84 TL'yi AİBÜ'ye ödemesine, düzenlenen Aydilge ve Yeni Türkü konserleri için 47 bin 884 TL'nin şirkete ödenmesine karar verildiği ifade edildi.

Üniversite ile söz konusu organizasyon şirketinin karşılıklı olrak alacaklarını icraya koyduklarının ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

"Şirket bir miktar borcunu ödemesine karşın tüm borcunu ödemediğinden bazı araçlarına haciz konulmuştur. Bir devlet üniversitesi olan AİBÜ'nün mallarına haciz konulması kanunen mümkün değildir. Aksi yönde bir işlem varsa, bu kanunsuz işlem usulü dairesinde kaldırılacağı gibi, kanunsuz işlem yapanların da sorumluluğu doğacağı da izahtan varestedir." - Bolu

Aibü: Devlet Üniversitenin Mallarına Haciz Konulması Mümkün Değil

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Aibü: Devlet Üniversitenin Mallarına Haciz Konulması Mümkün Değil - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti