Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2 milyar TL kaynak aktarıldı - Son Dakika

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2 milyar TL kaynak aktarıldı

17.09.2020 11:13

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde, mart ayından bu yana 1.003 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 2 milyar TL kaynak aktardıklarını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini yürütebilmeleri için her ay düzenli olarak "periyodik pay" adı altında kaynak aktarımında bulunduklarını hatırlattı.

"2 MİLYAR TL PAY GÖNDERDİK"

Koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına normalin dışında ek 4 periyodik pay gönderdiklerini anımsatan Selçuk, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla salgın sürecinde vakıflarımıza gönderdiğimiz 715,2 milyon ek kaynak ile birlikte toplam 2 milyar TL periyodik pay göndermiş olduk" dedi.

"VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINA HIZLI YANIT VERİYORUZ"

Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımların yanı sıra salgın dolayısıyla "dönemsel muhtaçlık" kriterleri taşıyan kişilere de yardımda bulunduklarını belirtti. Selçuk, aktarılan kaynakla sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının mali imkanlarını güçlendirerek, vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin şekilde yanıt verdiklerini söyledi. Vakıflara gönderilen periyodik paylar hesaplanırken il ve ilçe nüfusu, aktif hane dosyası gibi göstergeler kullanılıyor.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2 milyar TL kaynak aktarıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2 milyar TL kaynak aktarıldı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Köy muhtarı, av sırasında domuz yerine arkadaşını vurdu İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Ayak bileğinden sakatlanan Hakan Çalhanoğlu Celtic maçında yok Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı