Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek - Son Dakika

Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek

16.02.2011 14:30
Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek, System.String[]

Selma Aliye Kavaf'ın Televizyon Kanallarında Yayınlanan Çöpçatan Hatları ve İzdivaç Programlarının Yayından Kaldırılması İçin Başlattığı Çalışmaya Tam Destek Verdi.

Aile dernekleri, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın televizyon kanallarında yayınlanan çöpçatan hatları ve izdivaç programlarının yayından kaldırılması için başlattığı çalışmaya tam destek verdi.

Manavgat Aile Derneği(MAD) Başkanı Abdullah Çalık, yaptığı basın açıklamasında, televizyon kanallarında yayınlanan izdivaç programı yayınlarının bir an önce yayından kaldırılması gerektiğini belirtti. MAD'ın Türkiye Aile Federasyonu(TAF) üyesi olduğunu hatırlatan Abdullah Çalık, televizyon kanallarında yayınlanan çöpçatan hattı ve izdivaç ismi altındaki yayınlanan programların yayından kaldırılması hususunda Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'a tam destek verdiklerini kaydetti.

Kadının alınıp satılan bir eşya ve cinsel meta olarak görülmesine karşı olduklarının altını çizen Çalık, bu tür seviyesiz, kadın onur ve gururunu ayaklar altına alan programların kutsal aile yuvasına büyük zarar verdiğini ifade etti. Çalık, "Bizim inanç ve geleneğimize göre kadın dünyanın en aziz varlığıdır. Toplumun temel yapı taşını da aile oluşturur. Kutsal yuvanın kurulmasında en önemli ayrıntı 'mahremiyettir'. Televizyon kanallarında yayınlanan izdivaç programları ailenin olmazsa olmaz yapı taşı mahremiyete zarar veriyor. Yayınlanan hayat hikayeleri, yuva kurmak isteyen gençlere kötü örnek oluyor. Türk milleti olarak bizim aile kurma geleneğimizin kriterleri bellidir. Kutsal aile yuvası çöpçatan hatlarıyla kurulmaz. Yalan, birbirini aldatma ve kandırmaca üzerine yapılan evlilikler uzun süreli olmaz." dedi.

Çalık, kadını kandırmaya yönelik televizyon yayınlarının kaldırılması için imza kampanyası başlattıklarını, imzaları Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'a göndereceklerini belirtti.

Kadının onur ve gururunu incitmeye yönelik yayınların televizyon kanallarından kaldırılması taraftarı olduklarını belirten Manavgat Eğitim Derneği(MED) Başkanı Salih Güner de izdivaç yerine kadınların kendilerini geliştirmeye yönelik programların ailenin korunması adına daha yararlı olacağını söyledi. Kültürel yozlaşmanın önüne toplumun mihenk taşı ailenin korunmasıyla başlanması gerektiğine dikkat çeken Güner, aile korunmadan toplum, millet ve devletlerin uzun süre ayakta kalmasının imkansız olduğunu kaydetti. Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kadının bir eşya gibi alınıp satılmasına yönelik programların yapılmasına karşıyız. Bu tür yayınlar kadın onur ve gururunu rencide ediyor. Kadın çok kutsal bir varlık. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(SAV) bir kutlu sözünde 'Cennet anaların ayakları altındadır' buyuruyor. Bu kutlu söz ailenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor."

Özel Sema Koleji rehber öğretmeni ve aile iletim uzmanı Arif Özutku ise televizyon kanallarında yayınlanan çöpçatan yayınlarının kutsal aile yuvasının korunmasına çok büyük zarar verdiğini söyledi. Bu tür programla yapılan evliliklerin uzun süreli olamayacağını vurgulayan Özutku, aile yuvası kurmada en önemli unsurun mahremiyet olduğunu ifade etti. Özutku, insanlığın baş tacı olan kadınların daha fazla onur ve gururuyla oynanmaması için bu tür izdivaç türü yayınların RTÜK tarafından yapından kaldırılması gerektiğini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde bir televiyonda yayınlanan izdivaç programının telefon hattına mesaj atan G.İ., isimli kadın, Y.D, isimli şahıs tarafından evlenme vaadiyle kandırılarak parası gasp edilmişti. G.İ., yaptığı açıklamada; başka kadınların kandırılmaması için Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından bu tür sunumların yayından kaldırılmasını istemişti.

TRT 1'de gazeteci-yazar Nuriye Akman'ın hazırlayıp sunduğu Akılda Kalanlar isimli söyleyişine konuk olan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, aile kurumunu zencide eden izdivaç türü programların yayından kaldırılması taraftarı olduğunu belirtmişti. - ANTALYA

Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek
Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek
Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Aile Derneklerinden Bakan Kavaf'a Tam Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir Denizli'de yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu, vatandaşı korona korkusu sardı