Aile Hekimliği, Dönmez Ailesini Üçe Böldü - Son Dakika

Aile Hekimliği, Dönmez Ailesini Üçe Böldü

13.01.2012 09:42
Aile Hekimliği, Dönmez Ailesini Üçe Böldü, System.String[]

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 2 yıl önce uygulamaya konulan aile hekimliği sisteminde yaşanan bazı aksaklıklar vatandaşları şaşırtıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 2 yıl önce uygulamaya konulan aile hekimliği sisteminde yaşanan bazı aksaklıklar vatandaşları şaşırtıyor. Eyüp'te yaşayan 4 kişilik Dönmez ailesine 3 ayrı aile hekimi belirlendi. Sağlık ocağına gittiklerinde bu ilginç durumla karşılaştıklarını söyleyen baba Kazım Dönmez, "Kafamız karışıyor, hangi doktora gideceğimizi şaşırıyoruz." diyor.

Sağlık Bakanlığı'nın aile hekimi hizmeti 2 yıldır uygulanıyor. Sağlıkta hizmeti evlere kadar getiren bu uygulama bazı bölgelerde sorunsuz uygulanırken, bazı bölgelerde yapılan yanlışlıklar ise şaşkına çeviriyor. Zeytinburnu'nda bu hizmetten yararlanan Dönmez ailesi, taşındıkları Eyüp Merkez Mahallesi'nde de aile hekimliği hizmeti almak için dilekçe verdi. Dönmez ailesi, oturdukları sokağa bakan doktor Rabia Aydın'ı tercih ettikten sonra evlerine döndü. Bir süre sonra rahatsızlanan eşi Emine Dönmez'i sağlık ocağına götüren Kazım Dönmez, eşinin aile hekiminin değiştiğini ve başka bir mahallede başka bir doktorda kayıtlı olduğunu öğrendi. Ailenin diğer fertleri için e-devlet sisteminden sorgulama yapan Kazım Dönmez, çocukları Ahmet Faruk ve Hatice Beyza'nın aynı doktorda, kendisinin başka bir doktorda, eşinin de başka bir mahallede ayrı bir doktorda kayıtlı olduğunu gördü.

'E-DEVLET SAĞOLSUN'

Bu duruma şaşıran, "Bize çok ilginç geldi. Eşim, hiç gitmediği, kayıt yaptırmadığı bir mahallede görünüyor. Çocuklar aynı doktorda ben ise başka bir doktorda kayıtlı görünüyorum. Bizim aile Türkiye standartlarını aşmış görünüyor. Bu durumda bizim ailenin 3 hekimi var. Kafamız karışıyor." dedi.

Dönmez, e-devlet sistemi sayesinde durumun farkına vardıkların belirterek, "E-devlet olmasaydı başka mağduriyetler de yaşayabilirdik. Bu durumun düzeltilmesini istiyoruz." diye konuştu.

Aile Hekimliği, Dönmez Ailesini Üçe Böldü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Aile Hekimliği, Dönmez Ailesini Üçe Böldü - Son Dakika


Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak