Ailesine Telefonda "Kaçırıldım" Dedi İnandıramadı - Son Dakika

Ailesine Telefonda "Kaçırıldım" Dedi İnandıramadı

08.09.2012 13:39
Ailesine Telefonda

İstanbul'da sabah saatlerinde 4 kişi tarafından kaçırılan ve 5 bin lira fidye istenen H.B.kaçırıldığını eşine ve ablasına inandıramadı.

İstanbul'da sabah saatlerinde 4 kişi tarafından kaçırılan ve 5 bin lira fidye istenen H.B. kaçırıldığını eşine ve ablasına inandıramadı. Fidye için önce eşini arayan H.B. eşini ikna edemeyince ablasını aradı. Abla'da önce ona inanmayıp para sızdırmayı çalıştığını sandı. Ancak akşam saatlerine kadar H.B.'den haber almayan aile durumu polise bildirdi. Polis yaptığı çalışmada gerçekten kaçırıldığı ortaya çıkan H.B.'yi kurtardı. Gözaltına alınan 4 zanlıdan biri tutuklandı.

Pendik'te garsonluk yapan H.B. sabah işe giderken dört kişi tarafından kaçırıldı. Zanlılar cep telefonundan eşini aramasını ve 5 bin lira hazırlama gerektiğini söylemesini istedi. H.B. eşini telefonla arayarak kaçırıldığını ve fidye olarak 5 bin lira para istendiğini söyledi. Ancak H.B.'nin eşi, onun yalan söylediğini sanarak telefonu kapattı. Bunun üzerine H.B. ablasını arayarak başına gelenleri anlatıp 5 bin lira para bulmasını istedi. Ancak abla'da H.B. ye inanmayarak para sızdırmaya çalıştığını düşündü ve polise haber vermedi. Ancak akşam saatlerine kadar H.B.'den bir daha haber alamayan abla, bu kez polisi arayarak "kaçırılmış olabilir" dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada H.B.'nin gerçekten kaçırıldığını belirledi. Bunun üzerine Abla'ya kardeşine telefon ederek parayı hazırladığını söylemesi istendi. Polis zanlıların fidye almak için verdikleri adreste pusu kurdu. Operasyonda 3 kişiyi gözaltına aldı. Araçta bulunan H.B. de kurtarıldı. H.B.'nin zorla tutulduğu ev olarak gösterdiği bir adrese yapılan baskında iki kişi daha gözaltına alındı.Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan zanlılardan Hikmet B. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. - İstanbul/ Beşiktas

Ailesine Telefonda Kaçırıldım Dedi İnandıramadı
Ailesine Telefonda Kaçırıldım Dedi İnandıramadı
Ailesine Telefonda Kaçırıldım Dedi İnandıramadı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ailesine Telefonda 'Kaçırıldım' Dedi İnandıramadı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı