Ajax'lı Andre Onana, Kamerun'daki doğup büyüdüğü kasabaya yıllar sonra elektrik bağlattı - Son Dakika

Ajax'lı Andre Onana, Kamerun'daki doğup büyüdüğü kasabaya yıllar sonra elektrik bağlattı

Dünya devleriyle anılan Ajax'lı Andre Onana, yaptığı sosyal sorumluluk hareketiyle gündeme geldi. Kamerunlu kaleci, ülkesinde doğup büyüdüğü ve annesinin de yaşadığı Mengueme kasabasına, yıllar sonra elektrik bağlattı. 24 yaşındaki file bekçisi, vatandaşlarının senelerdir çektiği zorluktan dolayı mutsuz olduğunu dile getirdi.

Ajax'lı Andre Onana, Kamerun'daki doğup büyüdüğü kasabaya yıllar sonra elektrik bağlattı, System.String[]

Ajax'ın 24 yaşındaki Kamerunlu kalecisi Andre Onana, son yaptığı hareketle büyük alkış topladı. Kamerunlu futbolcu, annesinin senelerdir elektrik olmayan kasabasına elektrik bağlattı. Doğup büyüdüğü Mengueme adlı kasabaya elektrik getiren Onana'nın bu hareketiyle sosyal medyada gündem konusu oldu ve gönülleri kazandı.

Kariyerine Kamerunlu dünya yıldızı vatandaşı Samuel Eto'nun akademisinde başlayan Onana, kasabasının yıllardır bu yönde bir zorluk çektiği için mutsuz olduğunu da dile getirdi.

GAZ LAMBASI KULLANIYORLARDI

Actu Cameeron kaynaklı habere Mengueme'de yaşayan halk, oradaki toplumun kuruluşundan bu yana elektrik olmadığı için gaz lambası kullanıyordu.

PREMIER LİG DEVİ İLGİLENİYOR

Ajax'ta gösterdiği performansıyla devlerin dikkatini çeken Onana, son olarak Kepa'nın ayrılmasının gündemde olduğu Chelsea ile anıldı. Deneyimli kaleci, 2015'te Ajax'ta kaleyi devraldı ve kolay kolay başkasına vermedi.

Haber Yayın Tarihi: 11.08.2020 12:31

Son Dakika Spor Ajax'lı Andre Onana, Kamerun'daki doğup büyüdüğü kasabaya yıllar sonra elektrik bağlattı - Son Dakika Spor

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'dan kötü haber! Doktorlar umudu kesti Yol verme kavgasında sopa ve demir çubuklarla birbirlerine girdiler! O anlar kamerada Koronavirüsün ardından Çin'de şimdi de "Brusella bakterisi" salgını baş gösterdi Yardım çığlıklarını duyan olmayınca anne ve babasını döven kardeşini öldürmek zorunda kaldı Cezaevinden izinli çıkan üç kişinin katili, cinayete kurban gitti Gidişini gördü, gelişini göremedi! Geri gelen otomobil talihsiz kadına çarptı Fenerbahçe, transfer döneminde 45 günde 183.5 milyon TL kar etti "Kocan seni aldatıyor" mesajıyla şoke olan Eylül Öztürk, kimin gönderdiğini öğrenince ağzı açık kaldı