Son Dakika Haberleri: AK Parti Altındağ'da Görev Değişimi

AK Parti Altındağ'da Görev Değişimi

8 yıl önce

AK Parti'nin Ankara Altındağ İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi, Doğantepe Kültür Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

AK Parti Altındağ'da Görev Değişimi, System.String[]

AK Parti'nin Ankara Altındağ İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi, Doğantepe Kültür Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kongre sonunda yapılan oylamada, AK Parti Altındağ İlçe Başkanlığına Ahmet Karaca seçildi.


Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından Salih Kapusuz ve Haluk İpek, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara milletvekillerinden Tülay Selamoğlu, Nurdan Şanlı ve Seyit Sertçelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti ilçe başkanları, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.


AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarının başarılarına değinerek, "Ayinesi iştir kişinin fazla lafa bakılmaz" ifadelerini kullandı. Soğuk ve karlı bir Ankara gününde salonun tamamının dolu olduğunu belirten Alparslan, bunu AK Parti'nin başarısı olarak yorumladı ve AK Parti'nin bir dünya markası olduğunu vurguladı. Alparslan, ilçe kongrelerinin teşkilatlarda hareketi ve dinamizmi beraberinde getirdiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "İlçe kongrelerimizin dörtte üçünü bitirdik. Başarılı bir kongre sürecinden geçiyoruz. AK Parti Ankara İl Başkanlığı olarak bu tür organizasyonlarda görüyoruz ki kongreler hareketi ve dinanizmi de beraberinde getiriyor. Yeniden yapılanmanın, heyecanın ve çalışma şevkinin derinleştiği yerler oluyor."


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek de AK Parti'nin 10 yıllık başarısında herkesin payı bulunduğunu vurgulayarak, "Ama başarının sırrı sevgidedir." ifadesini kullandı. Türkiye tarihinde Turgut Özal, Adnan Menderes, Gazi Osman Paşa gibi halkın çok sevdiği şahsiyetler bulunduğuna dikkat çeken İpek, günümüzde Türk halkının en çok sevdiği ismin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de 2 yıl içinde Altındağ'a bir katrilyon liralık yatırım yapacaklarını söyleyerek Altındağ projelerini anlattı. Altındağ'ın, Ankara'nın merkezi olduğunu belirten Gökçek, gecekonduların yıkılarak Ulus'ta kentsel dönüşüm projeleri yapılacağını kaydetti. 'Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi' ile bölgeye, sinema ve müzelerin yapılacağı belirten Gökçek, Ulus- Kızılay hattı üzerinde ihtiyacı karşılayacak bir cami olmadığını, Ulus'ta 9 bin metrekarelik bir alana cami ve meydan yaptırılacağını bildirdi. Başkentin ana giriş yollarına kapı yapılacağını kaydeden Gökçek, "Biz Ankara'nın 5 girişine 5 tane kapı yapıyoruz. Bu kapıların şu anda siparişlerini verdik. İhalesi bitmek üzere. Bunlardan bir tanesini de Samsun Yolu'na koyacağız. Tamamen Selçuklu ve Osmanlı mimarisi özelliğinde dev kapılar. Bunlar Ankara'ya ayrı bir hava verecek." diye konuştu.


Kongre sonunda yapılan oylamada, AK Parti Altındağ İlçe Başkanlığı'na Ahmet Karaca seçildi. Eski İlçe Başkanı Haluk Çakmak, görevini yeni ilçe başkanına devretti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:29 Kaynak: CHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti