AK Parti Ankara İl Başkanlığından "27 Mayıs darbesi" açıklaması - Son Dakika

AK Parti Ankara İl Başkanlığından "27 Mayıs darbesi" açıklaması

27.05.2022 12:35

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Cemal Güngör, 27 Mayıs darbesinin 62'inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk milletinin darbelerin bedelini çok ağır ödediğini belirterek, "15 Temmuz darbe gecesi, işgal gecesi gördüğünüz gibi millet artık olaya el koymuştur...

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Cemal Güngör, 27 Mayıs darbesinin 62'inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk milletinin darbelerin bedelini çok ağır ödediğini belirterek, "15 Temmuz darbe gecesi, işgal gecesi gördüğünüz gibi millet artık olaya el koymuştur ve müdahale etmiştir. Bunları önlemiştir." dedi.

Güngör, AK Parti İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, Türk milletinin tarihinde darbelerin yer aldığını, merhum Başbakan Adnan Menderes'in darbeyle karşı karşıya kaldığını ve millet iradesinin yok sayıldığını ifade etti.

Cemal Güngör, "12 Eylül'ü yapanların Amerika'dan sesi çıktı, 'bizim çocuklar başardı' diye. Hesap yapanların kimler olduğunu biliyoruz. 28 Şubat'ta gidip Amerika'da 'balans ayarı yaptık' diyenlerin nereden kaynaklandığını biliyoruz. 15 Temmuz işgal girişiminde de aynı şeyi gördük. Nereye, hangi kucaklara kaçtıklarını, sığındıklarını da gördük." diye konuştu.

Türk milletinin darbelerin bedelini çok ağır ödediğini bildiren Güngör, "Millet bunun bedelini çok ağır ödemiştir. ve artık 15 Temmuz darbe gecesi, işgal gecesi gördüğünüz gibi millet artık olaya el koymuştur ve müdahale etmiştir. Bunları önlemiştir." ifadelerini kullandı.

Güngör, demokrasi şehitleri Adnan Menderes, Fatih Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan'ı rahmetle andı.

YORUMLAR
500
Hubble Uzay Teleskobu büyüleyen görüntüyü paylaştı Hubble Uzay Teleskobu büyüleyen görüntüyü paylaştı Avrupa'ya geldikleri zannederek kamyonetten indirilen 24 kaçak göçmen, Marmaris'te yakalandı Avrupa'ya geldikleri zannederek kamyonetten indirilen 24 kaçak göçmen, Marmaris'te yakalandı Malikanesi FBI ajanları tarafından basılan Donald Trump isyan etti: Hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi Malikanesi FBI ajanları tarafından basılan Donald Trump isyan etti: Hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Ankara İl Başkanlığından '27 Mayıs darbesi' açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement