AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi - Son Dakika

AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi

24.11.2017 17:50
AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi, System.String[]

AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi'ne katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti'nin milletin kurduğu ve desteklediği bir parti olduğunu söyledi.

AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi'ne katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti'nin milletin kurduğu ve desteklediği bir parti olduğunu söyledi.

Çiçek, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Türkiye'deki siyasi partilerin hapsinden farklı, ayrıcalıklı, özellikli ve nitelikleri olduğunu belirtti.

"Öbür partilerin çok önemli bir kısmı sadece tabela partisidir." diyen Çiçek, şunları kaydetti:

"Sayısını bile unutuyoruz. Bir ara 103 siyasi parti vardı. Çoğunun ismini bilmeyiz ama seçime girmeye gelince, geçen sefer 27 galiba. Bunlar içeresinde AK Parti'nin ayrı bir özelliği var ve bunu bu kongre vesilesiyle bilmemiz lazım. Biliyorsunuz 30 kişi bir araya geldiğinde bir parti kuruyor ama bizim özelliğimiz şu, AK Parti'yi milletin kendisi kurdu. AK Parti, milletin kurduğu bir partidir ve milletin desteklediği bir partidir. Bu açıdan Türkiye'de bugün bir tek parti, halkın desteklediği, halkın güç verdiği ve halkın iktidar yaptığı parti AK Parti'dir."

Çiçek, güçlerinin milletten geldiğini vurguladı.

Bugün gelinen noktada ülkede AK Parti'ye kurulduğu günden daha çok ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Çiçek, "Bunu iyi anlamamız lazım. Bu sıradan bir cümle değil. Bugün Türkiye'de yaşadığımız iç ve dış sorunlara baktığımızda, bu sorunların hepsi siyaseten çözülecekse, güçlü bir siyasete ihtiyaç vardır. Bugün bu adres AK Parti'dir ve 2001'den daha fazla AK Parti'ye Türkiye'nin ihtiyacı var. Meseleyi önce böyle anlamamız lazım. İşi bu sorumluluk duygusu içinde omuzlamamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. Hedefimiz 2023."

Kongreye TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Anayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, çevre ilçelerin belediye, parti ilçe başkanları ile partililer ve delegeler katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti Beypazarı İlçesi 6. Olağan Kongresi - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın