AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın: Hilafet Tekrar Türkiye'den Ayağa Kalkacak - Son Dakika

AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın: Hilafet Tekrar Türkiye'den Ayağa Kalkacak

04.09.2015 18:54
AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın: Hilafet Tekrar Türkiye'den Ayağa Kalkacak

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın, İslam aleminin liderinin Türkiye olduğunu söyleyerek, "İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam'ın lideri Türkiye'dir.

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın, İslam aleminin liderinin Türkiye olduğunu söyleyerek, "İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam'ın lideri Türkiye'dir. Hilafet Türkiye'den batmıştır, tekrar Türkiye'de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed'e tekrar abilik yapacaktır" dedi.

Bolu'da 2011 ile 2014 yılları arasında Ak Parti İl Başkanı olarak görev yapan Ömer Sayın, milletvekili aday adayı olmak için partisine müracaatta bulundu. AK Parti Bolu İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen törende konuşan Ömer Sayın, partililere seslendi. Sayın, Türkiye'nin zor günler geçirdiğini belirterek, "Milletvekili olmak Gazze'nin, Bosna'nın, Arakan'ın, Mısır'ın, Kudüs'ün ve bütün Afrika'nın ve Müslüman kanı akan her yerin bir milletvekili olmak demektir. Bu sorumluluğu hem yüreğinde, hem beyninde hisseden insanlar demektir milletvekili adayı olmak. Milletvekili adayı olmak kolay bir şey değildir. Milletvekili demek çok büyük bir sorumluluğun omuzlarımıza yüklediği büyük bir vebaldir. Milletvekili olmak demek Mısır'daki Sisi'ye darbeci demek, Mursi'ye mazlum diyebilmektir. Bugün sahillerde, plajlarda kumdan kaleler yapacak çağda olacak çocukların gece sahillere vurduğu o bebek cesetlerinin acılarını bir anne kadar, baba kadar hissetmek ve bu zulümlere dur diyebilmektir milletvekili olmak. Biz böylesi zor günleri yaşıyoruz" diye konuştu.

İslam aleminin liderinin Türkiye olduğunu söyleyen Sayın, şöyle konuştu:

"İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam'ın lideri Türkiye'dir. Hilafet Türkiye'den batmıştır, tekrar Türkiye'de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed'e tekrar abilik yapacaktır. Ama bugün öyle bir kumpas içerisindeyiz ki; hem dışarıdaki düşmanların, hem de onların içerideki uzantılarının büyük saldırılar, büyük algı operasyonlarıyla karşı karşıyayız. İşte bugün bizim inancıyla, görüşüyle, etnik kökeniyle birbirlerini sınıflandırmak, birilerini ötekileştirmek değil, toplumun her kesimini kardeşlik hukuku içerisinde, bir sevgi yumağı içerisinde bir araya getirerek hem Türkiye'nin, hem dünyanın bütün mazlumlarını sahiplenme günüdür"

Başkan Ellibeş: 'Krizin etkisi altında milletimizi ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz' Başkan Ellibeş: 'Krizin etkisi altında milletimizi ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz' AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti'li Ödünç: 'Spor okulları 81 ilimizin tamamında hizmet verecek şekilde açık olacaktır' AK Parti'li Ödünç: 'Spor okulları 81 ilimizin tamamında hizmet verecek şekilde açık olacaktır'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın: Hilafet Tekrar Türkiye'den Ayağa Kalkacak - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement