AK Parti'de Devir Teslim Töreni - Son Dakika

AK Parti'de Devir Teslim Töreni

19.02.2012 09:38
AK Parti'de Devir Teslim Töreni, System.String[]

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilen Avukat Bekir Sertadım görevini eski Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy'dan düzenlenen tören ile devraldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilen Avukat Bekir Sertadım görevini eski Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy'dan düzenlenen tören ile devraldı.

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı'nda düzenlenen devir teslim törenine Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti İl Teşkilatı yöneticileri ve partililer katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy; "9 Kasım 2008 tarihinde almış olduğum AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini 4. olağan kongremizde seçilen Bekir Sertadım'a devrediyorum. Görev yaptığım süre içerisinde Erzincan'da 3 tane seçim geçirdik. Bunlardan biri yerel seçimler, diğeri genel seçimler ve son olarak referandumdur. AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu olarak merkez ve belde belediye başkanlarımız, AK Parti İl Başkanlığı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlığı ile beraber bu 3 seçimde de büyük başarılar elde ettik. Erzincan'ın şanına yakışır seçim sonuçları aldık. Bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde bize en büyük önderliği yapan başta sayın Başbakanımız, dünya lideri, büyük insan, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyor önünde saygı ile eğiliyorum. Diğer tarafta bu toprakların yetiştirdiği büyük insan, ağabeyimiz ve 23. dönem Erzincan Milletvekili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı sayın Binali Yıldırım'a çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Ayrıca Erzincan'ın dertleri için canla başla koşturan Milletvekilimiz sayın Sebahattin Karakelle'ye teşekkür ediyorum. Bekir Sertadım kardeşime yeni görevinde başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilen Bekir Sertadım ise " 14 Şubat 2012 tarihinde AK Parti Merkez İlçe Teşkilatımızın 4. Olağan Kongresi'nde değerli partililerin seçimiyle bu göreve getirildim. Bize verilen bu emanetin bir hizmet ve bayrak yarışı olduğunun bilincindeyiz. Gerek kongre sürecinde gerekse kongre sürecinden sonra bizleri bağrına basan Erzincan halkına, kamu oyuna teşekkür ediyorum. Görevi devralacağımız AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy idaresindeki Merkez İlçe Teşkilatı görev süresi boyunca 3 büyük seçimden partimizi Erzincan'da alnının akı ile çıkarmış, bu hizmet ve bayrak yarışını çok daha yükseklere taşımıştır. Bizde bize emanet edilen bu görevi daha yükseklere çıkarmanın gayret ve yarışı içerinde olacağız. Partimizin tüm teşkilatlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde Erzincan halkıyla kucaklaşarak "Siyasetin tek limanı ahlaktır" diyen Genel Başkanımız ve Başbakanımızın önderliğinde Erzincan'ımıza ve ülkemize hizmet edeceğiz." dedi.

SİYASET HALKA HİZMET ARACIDIR

Belediye Başkanı Yüksel Çakır ise konuşmasında; " AK Parti'nin Erzincan'da ki çalışmalarında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Görevi yeni devralan Bekir Sertadım ve yönetim kuruluna bu hizmet yarışında başarılar diliyorum. Bu yeni süreçte önceden olduğu gibi çok güzel çalışmalara imza atacağız. Bizler partimizin kurulduğu ilk günden bu yana siyaseti hep hizmet aracı olarak gördük. Halkımızın sayın Genel Başkanımızı bağrına bastığı ilk günden itibaren milletimizin teveccühü ile birlikte partimiz büyümeye devam etti ve partimizin tabelasını duvara millet astı. Partimizin ismini millet koydu. Milleten aldığı desteği her katıldığı seçimde arttırarak yükselen ve devam eden bir başka oluşum dünyada yoktur. Bu siyasi oluşumun ulaştığı noktada sadece ülkemiz nezdinde insanların beklenti içinde olduğu bir konumda da değiliz. Bugün çevremize baktığımızda 75 milyon Türkiye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşımızın dışında Libya'daki kardeşlerimizin de Suriye'deki kardeşlerimizin de Irak'taki kardeşlerimizin de Azerbaycan'daki kardeşlerimizin de bizlerden beklentileri, umutları var. Bizimle aynı inanç yelpazesi içinde olmayan milletlerinde bizlerden beklentileri var. İşimiz bu anlamda kolay fakat beklentiler açısından bakıldığında ise zor. Bu beklentiler açısından birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımız devam edecek" dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve Bekir Sertadım AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy'a bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu hizmetten dolayı plaket ve bakır işlemeli bir tabak takdim etti. - ERZİNCAN

AK Parti'de Devir Teslim Töreni
AK Parti'de Devir Teslim Töreni

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti'de Devir Teslim Töreni - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama