Son Dakika Haberleri: AK Parti'de ihracı istenen Davutoğlu ve üç isme tebligat gönderildi

AK Parti'de ihracı istenen Davutoğlu ve üç isme tebligat gönderildi

11 gün önce

AK Parti, kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Ahmet Davutoğlu, eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ile Abdullah Başçı'nın sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligatlarını gönderdi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından dört isme sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligat gönderildi.

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, söz konusu tebligatı akşam saatlerinde postaya verdiklerini söyledi. Öte yandan tebligatta, ihracı istenen kişilerin disipline sevk edilme gerekçeleri anlatıldı. AK Parti'nin iç tüzüğünde yer alan ve disipline götürme gerekçeleri maddeler halinde anlatıldı. Tebligatta AK Parti'nin iç tüzüğüne dayanarak 'partinin genel ilkelerine aykırı davranan, kamuoyunda partiyi rencide eden açıklamalarda bulunulması' gerekçeleri gösterildi. Tebligatta, özellikle Ahmet Davutoğlu'nun son günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yaptığı eleştirilerin de yer aldığı öğrenildi. Aynı şekilde eski milletvekillerinin de son dönemde AK Parti'ye yönelik eleştirel açıklamaları da tebligatta yer aldı.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Tebligat adı geçen kişilere ulaştıktan sonra verilen süre içerisinde sözlü ya da yazılı savunmaları beklenecek. Daha sonra disiplin kurulu yeniden toplanarak söz konusu kişilerin ihraç edilip edilmeyeceğine karar verecek.

Öte yandan, AK Parti tarihinde kesin ihraç istemiyle disiplin kurulana sevk ettiği üyelerin tamamı ihraç edildi.

AK Parti'de ihracı istenen Davutoğlu ve üç isme tebligat gönderildi
AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu ve üç isme ihraç kararı çıktı

Ahmet Davutoğlu ihraç kararına ilk yorumunu Twitter'dan yaptı

Ahmet Davutoğlu'nu ihraç sürecine götüren kriz neden başladı, nasıl bu noktaya geldi?

AK Parti'den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu ekibini topladı

AK Parti'de ihracı istenen Davutoğlu ve üç isme tebligat gönderildi

AK Parti'den ihracı istenen Ayhan Sefer Üstün kimdir?

AK Parti'den ihracı istenen Selçuk Özdağ kimdir?

AK Parti'den ihracı istenen Abdullah Başcı kimdir?

Erdoğan'dan Davutoğlu'na gönderme: Kağıt üzerinde üyemiz olup gönlünü bizden ayıran varsa onları ayıklamaktan çekinmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti eleştirisi: Birileri sürekli şişiriliyor

Haber Yayın Tarihi: 05.09.2019 11:26 PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi
Danimarka'da bir belediye haftalık 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçti Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası