Son Dakika Haberleri: AK Parti'de kabine değişikliğinin 2-3 ay sonra yapılacağı iddia edildi

AK Parti'de kabine değişikliğinin 2-3 ay sonra yapılacağı iddia edildi

7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliği yapacağına ilişkin iddialar gündem yaratırken, AK Parti'den bir yöneticinin "Kabine değişikliği 2-3 ay sonra" dediği iddia edildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Kabine değişikliği ne zaman?' başlıklı bugünkü yazısında AK Parti'nin 5 Eylül gecesi, il başkanları toplantısının ardından kulislerde kabine değişikliği ile çalkalandığını söyleyerek "Güvenilir kaynaklar doğrulamadı ama biz yine de o geceyi diken üstünde geçirdik. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinin ardından da benzer bir gece yaşanmıştı" diye yazdı.

Abdulkadir Selvi

"KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ 2-3 AY SONRA"

Selvi, 5 Eylül Perşembe gecesi yaşanan bu hareketliliği paylaştığı bir parti yöneticisinin, "Bu işleri bilen birisinin bana söylediğine göre kabine değişikliği 2-3 ay sonra" dediğini aktardı.

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Kabine değişikliği sorulduğunda Erdoğan, 'Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız, siparişle bu işler olmaz' demişti. Erdoğan, kabine değişikliğiyle ilgili haberlerin mürekkebi kurumadan bakanlarını değiştiren bir lider değil. Hatta yazılıp konuştuğu zaman değiştirecekse de değiştirmiyor. Zamanlamasını ve çerçevesini kendisinin belirlediği zamanlarda yapıyor. Bu kez de öyle olacak gibi. Perşembe gecesi yaşadığımız hareketliliği paylaştığım bir parti yöneticisi, 'Bu işleri bilen birisinin bana söylediğine göre kabine değişikliği 2-3 ay sonra' dedi."

AK Parti'de kabine değişikliğinin 2-3 ay sonra yapılacağı iddia edildi
Erdoğan'dan kabine revizyonu açıklaması: Dışarıdan dayatma ile olmaz

AK Parti Grup Başkanı'ndan "kabine revizyonu" ve "sistem tartışması" ile ilgili önemli açıklama

Haber Yayın Tarihi: 09.09.2019 10:39 Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım
Ahmet Davutoğlu yeni parti için çalışmaları hızlandırdı Üçlü zirve sonrası Erdoğan konuştu: Anayasa komitesinin oluşumuna ilişkin pürüzler giderildi Süper Lig'de 4. hafta sona erdi! İşte puan durumu