AK Parti'den Engelliler Derneği'ne Ziyaret - Son Dakika

AK Parti'den Engelliler Derneği'ne Ziyaret

08.09.2012 14:00
AK Parti'den Engelliler Derneği'ne Ziyaret, System.String[]

AK Parti Muğla Sosyal İşler Başkanı ve il başkan yardımcısı Armağan Erol, Muğla Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

AK Parti Muğla Sosyal İşler Başkanı ve il başkan yardımcısı Armağan Erol, Muğla Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

Erol, partilerinin il yönetim kurulu üyesi Özge Ceylan ile yaptığı ziyarette, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette konuşan Armağan Erol, Türkiye'deki engelli bireylerin oranının yüksek olduğunu, her insanın bir engelli adayı olduğu düşünüldüğünde yapılacak çalışmaların önemsenmesi gerektiğini söyledi.

Engelli bireylere yardımcı olmak isteniyorsa onlara acıyarak yaklaşmak yerine topluma kazandırmak için çalışmalar yapılması gerektiğini belirten Erol,

"Engellilerin beceri ve yetenekleri doğrultusunda iş imkanı sağlayarak onları üretken ve verimli hale getirmeliyiz. Engelli kardeşlerimizin kendi kendilerine yetmeleri bilgi ve kültür düzeylerini yükseltmeleri, bir meslek sahibi olup bu meslekte iş edinmeleri gibi konularda hükümetimizce gerekli çalışmalar yapılıyor" dedi.

Erol, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen özürlü memur seçme sınavının istihdam açısından engelli vatandaşların hayatını değiştirecek özellikte olduğunu kaydederek, Türkiye'de engelliler açısından devrim niteliğinde icraatlar gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ise son yıllarda engellilere ve yakınlarına ödenen engelli ve bakım maaşlarının engelli ailelerine büyük bir kolaylık sağladığını ifade ederek "Engellilerimiz ve aileleri aldıkları maaşlarla hayatlarını güzel bir şekilde sürdürüyorlar. Ziyaretiniz ve verdiğiniz destek için derneğim adına sizlere çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Muhabir: Utku Uçrak

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti'den Engelliler Derneği'ne Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti