Son Dakika Haberleri: AK Parti'den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu ekibini topladı

AK Parti'den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu ekibini topladı

12 gün önce

AK Parti'den ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu ekibiyle İstanbul'da durum değerlendirmesi yaptı. Toplantı 4 buçuk saat sürdü.

AK Parti'den ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibiyle İstanbul'da durum değerlendirmesi yaptığı ortaya çıktı. 4 buçuk saat süren toplantıda Davutoğlu, ekibiyle birlikte yol haritasını masaya yatırdı.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından Davutoğlu'nun harekete geçtiği öğrenildi.

İSTANBUL'DA YOL HARİTASI TOPLANTISI

Davutoğlu, İstanbul'da ihracı istenilen isimler ve ekibiyle birlikte bir araya geldi. Saat 13.00'te başlayan toplantı saat 17.30'da sona erdi. Toplantıda izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

AK Parti'den ihracı istenilen Selçuk Özdağ, toplantının ardından şu açıklamaları yaptı:

"Tebligatın gelmesini bekliyoruz. İddiaları, onların iddialarını görmek istiyoruz. Bu iddialar ve isnatlardan sonra gerekli açıklamaları yapacağız. Bize henüz bir resmi tebligat yapılmadı. Tebligat yapıldıktan sonra arkadaşlarımızla tekrar bir araya geleceğiz. Ve nelerle suçlandığımızı, hangi isnatlarla, hangi iddialarda bulunduklarını göreceğiz, bunu öncelikle kamuoyuyla paylaşacağız, bizim pozitif eleştirilerimizin, bizim manifestomuzun, Ankara'da, Konya'da, Diyarbakır'da, Elazığ'da, İstanbul'da, Sakarya'da yaptığımız konuşmalarının hangisinin parti disiplin işlemine tabi olduğunu, hangisinin tüzüğümüze, parti programımıza aykırı olduğunu görmek istiyoruz. Yüce Divanlık suçlarımız var mı onları da görmek istiyoruz. Onları gördükten sonra tekrar bir toplantı yaparak bir değerlendirme yapacağız. Ardından da nasıl bir yol izleyeceğimizi kamuoyuyla paylaşacağız."

DAVUTOĞLU, TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında partinin eski genel başkanlarından Ahmet Davutoğlu ve ekibinin ihracının talep edilmesinin ardından, Davutoğlu'ndan ilk açıklama gelmişti. Davutoğlu, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil, daha önce hatırlattığımız ilkelerdir" diyerek 31 Mart seçimleri sonrası yayınladığı 'manifesto' metnini paylaştı.

AK Parti'den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu ekibini topladı
AK Parti'den ihracı istenen Davutoğlu ekibini topladı! İşte toplantıda alınan kararlar

Ahmet Davutoğlu ihraç kararına ilk yorumunu Twitter'dan yaptı

Davutoğlu'nun açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler

AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu ve üç isme ihraç kararı çıktı

Ahmet Davutoğlu'nu ihraç sürecine götüren kriz neden başladı, nasıl bu noktaya geldi?

AK Parti'den ihracı istenen Ayhan Sefer Üstün kimdir?

AK Parti'den ihracı istenen Selçuk Özdağ kimdir?

AK Parti'den ihracı istenen Abdullah Başcı kimdir?

Erdoğan'dan Davutoğlu'na gönderme: Kağıt üzerinde üyemiz olup gönlünü bizden ayıran varsa onları ayıklamaktan çekinmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti eleştirisi: Birileri sürekli şişiriliyor

Haber Yayın Tarihi: 05.09.2019 12:19 PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi
Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası Ortalığı karıştıracak iddia! Yaşar İpek, Yağmur Aşık'la yasak aşk yaşıyor