AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Dönüşümlü Başbakanlık' Önerisine Ret - Son Dakika

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Dönüşümlü Başbakanlık' Önerisine Ret

11.07.2015 15:53

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "dönüşümlü başbakanlık" açıklamasını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, "Kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atalay, gazetelere açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönüşümlü başbakanlık için "Niçin olmasın" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.
Atalay, "Dönüşümlü başbakanlığa sıcak bakmıyoruz. Zor yürüyen bir sistemdir. Kabul etmemiz mümkün değildir" diye konuştu.

"MHP YAPICI ROLLER OYNAMIŞTIR"

Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin yeni hükümet için fedakarlık yapabiliriz" sözlerinin hatırlatılması üzerine de "MHP böyle durumlarda yapıcı roller oynamıştır" dedi.

AK PARTİ'NİN B PLANI VAR MI?

Beşir Atalay, "Eğer bu görüşmeler sonuçsuz kalırsa AK Parti'nin bir B planı var mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: Koalisyon kurulması yönündeki beklentiyi karşılamak lazım. Onurlu, herkesi memnun eden, her partinin hakkının korunduğu bir koalisyon kurulsun niyetindeyiz. Bu şartları sonuna kadar zorlayacağız. Olmazsa olmazlar olursa yol bellidir. Erken seçim olacaksa da olur. AK Parti olarak her zaman seçime en hazır partiyiz. Şu anda gündemimiz ortak hükümettir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan 'Millet Bahçesi' açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan 'Millet Bahçesi' açıklaması Şarkıcı Aynur Doğan'ın konserinin iptal edilmesine tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den cevap Şarkıcı Aynur Doğan'ın konserinin iptal edilmesine tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den cevap

Son Dakika Güncel AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Dönüşümlü Başbakanlık' Önerisine Ret - Son Dakika


Advertisement