AK Parti'den Yerel Seçim Öncesi Film ve Kitap Taktiği - Son Dakika

AK Parti'den Yerel Seçim Öncesi Film ve Kitap Taktiği

22.09.2013 11:37
AK Parti'den Yerel Seçim Öncesi Film ve Kitap Taktiği

Uzun bir film ve kitap listesini adaylara veren parti yönetimi, 'Baba' filmiyle lider olmayı, 'Devlet' kitabıyla yöneticilik sanatını öğretiyor.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi sosyal medya atağı başlatan AK Parti yönetimi, bir yandan da adaylarını sandığa hazırlamaya çalışıyor.

Uzun bir film ve kitap listesini adaylara veren parti yönetimi, adaylara 'Baba' filmiyle lider olmayı, 'Devlet' kitabıyla yöneticilik sanatını öğretiyor.

PARTİNİN BAŞUCU KİTABI

Akşam gazetesinden Hakkı Kurban'ın haberine göre partinin başucu kitabı, belediye başkanlarına sunum yapan Dr. Şaban Kızıldağ'ın "Yöneticiliğin Temel Haritası" adlı eseri.

'CESUR YÜREK'Lİ LİDERLER

Yöneticiliğin, yaşamın tüm alanlarından alınan dersleri uygulayabilme yetisi olduğu hatırlatılırken, 21. yüzyılın değişen yüzünü anlayabilmek için iyi bir sinema izleyicisi olmak gerektiği vurgulanıyor.

GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNACAK 20 FİLM

Yöneticilik ve liderlik vasıflarının gelişmesine katkıda bulunabilecek nitelikteki 20 film de sıralanıyor. Listede; Mel Gibson'dan Marlon Brando'ya, Bruce Willis'den Tom Cruise'a, Robin Williams'dan Burt Reynolds'a kadar ünlü aktörlerin gişe rekorları kıran filmleri var. Don Vito Corleone karakteriyle sinema tarihinin efsaneleri arasında yer alan "Baba", William Wallace karakteriyle İskoçların bağımsızlık ateşinin yakılmasını anlatan "Cesur Yürek", Yüzbaşı Nathan Algre karakteriyle Japonya'da samuraylar gibi yaşamayı öğrenen bir Amerikalının canlandırıldığı "Son Samuray", siyasetçilere tavsiye edilen filmler arasında.

Steven Spilberg'in ödüllü filmlerinden "Er Ryan'ı Kurtarmak"ın yanı sıra, Apollo 13, Son Mohikan, Yüzüklerin Efendisi-Kralın Dönüşü, Kara Şahin Düştü, Kwai Köprüsü gibi, zor anlarda yöneticilik ve liderlik vasıflarının sergilendiği filmler, ders çıkarılması tavsiye edilen örnekler arasında yer aldı.

TAVSİYE EDİLEN KİTAPLAR

Kitapta, "21. Yüzyılın yöneticisi, kültürel sermayesini de her daim artırma hedefinde olmalı" uyarısı yapılırken, "Yöneticinin Kütüphanesi" başlığıyla okunması tavsiye edilen kitaplar sıralandı. İmam Gazali'nin "Yöneticilere Tavsiyeler" adlı eserinden, Machiavelli'nin "Prens"ine, Noam Chomsky'nin "Medya Gerçeği"nden Platon'un "Devlet"ine kadar ünlü isimlerin kitaplarının, yöneticilik ve liderlik gelişimi için önemli kaynaklar olabileceği belirtildi.

ERDOĞAN DA OKUYUN

Önerilen 39 kitap arasında en dikkat çekenleri ise Başbakan Erdoğan'ın "Küresel Barış Vizyonu" ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "Küresel Bunalım" adlı eserleri.

İŞTE ADAYLARIN SİNEMA REHBERİ

- Ateş Arabaları

- Kazanma Arzusu

- Özgürlüğün Şarkısı

- Son Kale

- Moby Dick

- Unutulmaz Titanlar

- Yenilmez

- Büyük Kaçış

- Yüzüklerin Efendisi- Kralın Dönüşü

- Baba

- Bir Zamanlar Amerika'da

- Full Metal Jacket

- Schindler'in Listesi

- Sineklerin Tanrısı

- Apollo 13

- Kör Nokta

- Cesur Yürek

- Er Ryan'ı Kurtarmak

- Son Mohikan

- Görev

YÖNETİCİNİN KÜTÜPHANESİ

- Kısa 20. Yüzıl 1914-1991 (Eric Hobsbawn)

- Ütopya (Thomas Moore)

- Yol, Bilgi, Varlık (İmam Gazali)

- Tarihin Sonu mu? (Francis Fukuyama)

- Prens (Nicolo Machiavelli)

- Küresel Barış Vizyonu ( Recep Tayyip Erdoğan )

- Küresel Bunalım (Ahmet Davutoğlu)

- Medya Gerçeği (Noam Chomsky)

- İmparatorluk (Michael Hardt- Negri)

- Nefsin Terbiyesi (M. İbn Arabi)

- Devlet (Platon)

Son dakika haberi | AK Partili Taşkın: 'Büyük ölçekli liman yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz' Son dakika haberi | AK Partili Taşkın: 'Büyük ölçekli liman yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz' TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti AK Parti'li Ödünç: 'Spor okulları 81 ilimizin tamamında hizmet verecek şekilde açık olacaktır' AK Parti'li Ödünç: 'Spor okulları 81 ilimizin tamamında hizmet verecek şekilde açık olacaktır'
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel AK Parti'den Yerel Seçim Öncesi Film ve Kitap Taktiği - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement